Sirje Niitra • 15. jaanuar 2004 kell 13:30

Starman kahekordistab internetiühenduse kiiruse

Alates veebruarist pakub interneti ja kaabel-TV firma Starman uutele liitujatele senisest kaks korda kiiremat interneti püsiühendust.

Praeguste klientide internetiühendused suurendatakse uute kiirusteni veebruarikuu jooksul.

Starman tõstab oma populaarseima 295kroonise kuumaksuga püsiühenduspaketi StarLight kiiruselt 512kb/128kb veebruarist uuele kiirusele 1M/256kb. Sellega on Starmani kodupakett allalaadimise poolest neli korda kiirem Elioni 50 krooni kallimast interneti koduse püsiühenduse paketist. Üleslaadimise kiirus on võrreldes Elioni poolt pakutavaga kaks korda suurem.

Internetis algajatele ja väikese tarbimisega dial-up teenuse püsiühenduse vastu vahetanud kasutajatele mõeldud teenus Mini saab uueks kiiruseks 100kb/32kb senise 64kb/32kb asemel.

Ettevõtte tegevjuhi Peeter Kerni sõnul jäävad püsiühenduse kiirused kasvama ka edaspidi ning kindlasti pole 3 või ka 10 megabitised kiirused kodukliendile piiriks. 'Tänaste kasutusharjumuste juures on just 1 megabitine kiirus selline, millega inimene ennast arvuti taga mugavalt saab tunda,' lisas Kern

Starman pakub oma kaabellevi võrgu baasil kaabel-tv ja andmeside teenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabel-tv ja kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks. Täna pakub Starman internetiteenuseid Tallinnas ning selle lähipiirkondades, Tartus ning Sillamäel, Jõhvis ja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Hetkel käib ehitustöö internetivõrgu laiendamiseks Viljandisse.

Hetkel kuum