CITV teeb televisooni veidi omamoodi

Villy Paimets 11. veebruar 2004, 00:00

CITV esimene suurem proovikivi oli aastavahetus, mil ekraanile paisati 13 tunni pikkune otsesaade.

Uue telejaama üks omanikest, Jaano-Martin Ots jäi avalöögiga rahule, kuid lisas, et apsakaid oli ja et sellest materjalist oleks ülikõva 4?5tunnise saate saanud.

Hetkel edastab CITV stuudio aknast avanevat linnapilti, varsti viiakse kaamera 70 meetri kõrgusele endise tselluloosivabriku korstna otsa, siis peaks kogu Tallinn nähtav olema. Õhtuti näitab CITV endisest TV1 pärit saateid, mis uue telejaama teine omanik Rait Killandi pankrotipesast ostis.

Uue telejaama ärimudel on üpris keeruline: mitmesuguseid lube ja litsentse ning saateaega omab ühegi töötajata AS Santenor, televisiooni tegemiseks vajalikku tehnikat OÜ Bravo One Productions, kelle palgal on ka tehniline personal. Saated tulevad aga tootjafirmadest.

?Kaabelteleoperaatorid retransleerivad meie toodangut, meil on null-lepingud, st meie ei maksa neile programmi edastamise eest ja nemad ei maksa meile midagi programmi näitamise õiguse eest,? selgitas Ots.

?Tänu nendele lepingutele katame praegu Tallinna ja selle lähiümbrust, levialas on umbes 150 000 korterit,? ütles Ots. ?Päevas vaatab meid 30 000?40 000 inimest.?

Küsimusele, kui palju investeerisite, vastas Ots: ?Investeeritud on minu ja Killandi lugematud töötunnid kahe aasta jooksul.? Laene telejaamal Otsa sõnul pole.

?Püsikulud on umbes 10 000 krooni kuus ? ruumide rent, raamatupidamine jne, ka Rattus (Eesti Autorite Ühingu juht Kalev Rattus ? toim.) saab iga kuu 2% reklaamirahast, miinimumsumma on 5000 krooni kuus,? lisas Ots natuke numbreid.

Millal täpselt uus kava eetrisse jõuab, ei taha Ots rääkida. ?Meil on selline zen-filosoofia ? saab valmis siis, kui valmis on. Ma ei luba päeva, millal saated eetris on, muidu peame hakkama ajakirjanikele vastama, miks tähtaeg üle on ja kas olete pankrotis. Meil ei ole õnneks ka investoreid kukil karjumas, et miks tähtajad üle on läinud.?

Jaano-Martin Ots on venekeelse nädalalehe Denj za Dnjom asutaja. Rait Killandi töötas enne TV1s. Praegu käib Killandi endise telekanali operaatorfirmaga kohut. Väidetavalt andis Killandi ametis oleku ajal välja kaks tagatiseta laenu, kumbki pool miljonit dollarit, praeguses vääringus kokku ligi 12,5 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing