Treschow: muutused häälteõigustes ei põhjusta Ericssoni ülevõtmist

19. veebruar 2004, 14:40

Dramaatilised muutused Ericssoni aktsionäride hääleõigustes ei ava tõenäoliselt ust ettevõtte ülevõtmiseks, ütles Ericssoni nõukogu esimees Michael Treschow.

Kuigi osade Ericssoni suuremate aktsionäride võim kahaneb peaaegu kaks korda, ei tähenda see muutust jõustruktuurides, ütles uudisteagentuuri Dow Jones andmeil Treschow.

Töögrupp eesotsas Treschowiga pakkus Ericssoni suurimale aktsionärile Investor AB-le välja, et firma häälteõiguste osakaal kahaneks 38,3%-lt 19,4%ni. Ericssoni suuruselt teine aktsionär Industrivaerden AB oli nõus oma häälte vähenemisega 27,7%-lt 13,3%ni.

Ericssoni B-aktsia, mis praegu moodustab tuhandiku A-aktsia hääleõigustest, hakkab tulevikus maksma aktsionäride koosolekul kõigest kümme korda A-aktsiast vähem.

Kõik A-aktsiate omanikud saavad lisaks aktsiate vahetusõiguse, mis annab neile õiguse vahetada kolme kuu jooksul suhtega 1:1-le oma aktsiaid B-aktsiate vastu. Lisaks saab sel ajal kaubelda vahetusõigustega ka Stockholmi börsil.

Välisinvestorite seas enam levinud Ericssoni B-aktsia maksis kell 14 Stockholmis 21,10 Rootsi krooni ja probleemi tekitav A-aktsia 22,9 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing