Nädalat alustati ühe rekordiga

Peeter Stamberg 09. märts 2004, 00:00

Iallinna börsil kerkis esmaspäeval ajaloo kõrgtasemele Harju Elektri aktsia, liideraktsiate hinnad andsid veidi tagasi.

Harju Elektri aktsia uue rekordtaseme saavutamiseks piisas vaid 0,12protsendilisest tõusust. Eelmine rekordtase saavutati eelmisel reedel. Aastaga on aktsia hind kerkinud 123 protsenti. Eile tuli aktsiast käivet alla 62 tuhande krooni eest. Harju Elektri hinda on kergitanud eelkõige Soome PKC Groupi aktsia hea käekäik Helsingi börsil, mistõttu Harju Elektrile kuuluvate PKC aktsiate väärtus on teinud läbi tugeva tõusu.

Kuna Soomes on kavandatava tulumaksuseaduse muudatuse tõttu tänavu erakordselt hea dividendikevad, siis on ka Harju Elektril oodata teiselt poolt Soome lahte suurt dividendilaekumist. Harju Elektrile kuulub jaanuari lõpu seisuga 630 tuhat PKC aktsiat ning PKC peaks sel aastal aktsionäridele maksma iga aktsia eest 2 eurot dividende, seega makse arvestamata peaks Harju Elekter saama ligi 20 miljoni krooni. Eelmisel aastal maksis Harju Elekter ise dividende oma aktsionäridele ligi 11 miljoni krooni eest.

Suurima osa käibest andis eile Hansapanga aktsia. Aktsia hind taandus 0,13 protsenti 374,27 kroonile. Veidi üle poole protsendi võrra andis hinnas järele ka Eesti Telekomi aktsia.

Suurima tõusja au sai eile endale Baltika, mille hind tõusis 12,9%, 22 krooni ligidale. Aktsia hinna kukkumised enne ja pärast kehvade majandustulemuste avaldamist tähendas seda, et eelmisel neljapäeval kaubeldi aktsiaga isegi alla raamatupidamisväärtuse.

Neljapäeval oli Baltika turuväärtus 100,7 miljonit krooni, jaanuarikuu 4,5 miljoni krooni suurust kahjumit arvestades on Baltika raamatupidamisväärtus veidi alla 104 miljoni krooni. Reedene ja eilne tõus tõstsid Baltika turuväärtuse aga üle 120 miljoni krooni.

Viimaste päevade tõusud näitavad, et ostjate huvi aktsia vastu on müüjate omast suurem. Baltika vastu tunnevad huvi riskialtimad investorid, kes loodavad, et rõivatootja suudab raskest olukorrast välja tulla. Kõrget riski vältivatel investoritel niipea põhjust Baltika aktsia ostmiseks ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing