Ülo Toomsalu • 12. aprill 2004 kell 6:17

PM: Koda tahab Eesti toodete kvaliteedimärki jagada ka teiste riikide firmadele

Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) teeb ettepaneku hakata seni ainult Eesti tööstuste toodangule antud kvaliteedimärke jagama ka teiste riikide firmadele.

EPKK on pakkunud arutamiseks välja idee muuta senine «Tunnustatud eesti maitse» ristikumärk tulevikus lihtsalt kvaliteedimärgiks ning muuta selle statuuti. Kui seni said seda oma toodangule taotleda Eestis registreeritud tööstused, siis tulevikus laieneks märk ka teiste ELi liikmesriikide firmadele, kirjutab Postimees.

EPKK toidukvaliteedi spetsialisti Ave Lukase sõnul saaks sellisel juhul märgi väljaandmist toetada ka riik. «ELi kindlaks seisukohaks on, et vaid omamaist kaupa riigi raha eest kuidagi tunnustada või turundada ei tohi,» lausus ta. «Samas võiks riik kvaliteetse toidukauba tunnustamist siiski toetada, sest tarbijale on see kahtlemata vajalik info.»

Eestis toodetud ning siinsest toorainest valmistatud kaupadele antaks edaspidi välja pääsukesemärki, mille reklaamimist ja väljaandmist rahastataks tööstustelt saadavast osalustasust.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul on Eestil esialgu oma kvaliteedimärkidega seonduva reorganiseerimiseks aastane üleminekuaeg. Selle jooksul tuleb otsustada, kas Eesti toodete tunnustamist jätkatakse ning mis kujul seda tehakse. «Võimalusi selleks on mitmeid, kuid ühtegi lahendust veel leitud ei ole,» lausus ta.

Hetkel kuum