10. mai 2004 kell 8:11

Börsiülevaade: dividendiraha hakkab kontodele voolama

Täna ja homme peaks oma dividendid kätte saama Saku Õlletehase, Harju Elektri ja Hansapanga aktsionärid. Kokku 617 miljonit krooni.

Arvestades, et summa on võrdne umbes Tallinna börsi ühe kuu käibega ning annab aktsiaturu koguväärtusest enam kui protsendi, võib öelda, et tegemist on kohaliku turu jaoks päris arvestatava rahaga.

Võib arvata, et suur osa sellest reinvesteeritakse edasi. Palju rahast läheb oma ettevõtte arengusse, palju Tallinna börsile või teistesse väärtpaberitesse, pole teada.

Pikaajalised investorid peaksid igatahes arvestama, et saadud dividendide reinvesteerimine aitab märkimisväärselt aktsiaportfelli suurendada.

Statistika näitab, et 1928. aastast 1997. aastani teenis USA suurimate börsifirmade indeksi Standard Poor`s 500 kuuluvate aktsiate pealt keskmiselt dividenditulu aastas 4,4%. Samas kasvasid sinna kuuluvad aktsiad aastas 5,2%.

Kokku ulatus kapitalikasvu ja dividendide pealt saadud tulu kokku keskmiselt 9,8%ni aastas, mis näitab hästi et dividende peaks korraliku tulu tahtjad pidevalt edasi investeerima.

Hetkel kuum