Ülo Toomsalu • 26. mai 2004 kell 6:02

PM: Energiafirma nõudis tasu olematute amprite eest

Ridaelamu elanik maksis mitu aastat Eesti Energiale ligi 2000 krooni rohkem, sest firma nõudis tasu tegelikkusest 2,5 korda suurema peakaitsme eest.

Harjumaal Vaidas Tuuliku teel elav pensionär Aime Järv avastas hiljuti, et tema elektri liitumispunktis on peakaitse märksa väiksem, kui Eesti Energia oma arvetel juba kaks aastat on nõudnud, kirjutas Postimees.

Järve korteri peakaitsme suurus on 25 amprit, kuid Eesti Energia küsis raha 31,25 ampri eest ehk ta oli 571 krooni maksnud kahe aasta jooksul sisuliselt elektri eest, mida ta ei saanudki tarbida. Kiri Eesti Energiale ei andnud aga erilisi tulemusi.

Hiljuti kuulis Järv aga ridaelamu peakaitset uurinud meestelt, et maja peakaitse suurus polegi 250 amprit ehk 31,25 amprit korteri kohta, vaid ainult sada amprit ehk 2,5 korda fikseeritust väiksem, mistõttu pöördus ta energiafirma vastu abi saamiseks seekord ajalehe poole.

Postimehe küsimuste peale kontrollisid Eesti Energia elektrikud eile Tuuliku tee ridaelamu peakaitset ja tunnistasid oma eksimust, lubades rohkem küsitud raha klientidele tagasi maksta. Järve puhul tähendab see 1714-kroonist kokkuhoidu.

Eesti Energia hinnangul pole sarnane probleem siiski laialt levinud, kuigi üksikutes kohtades võib seda siiski esineda. «Probleem on selles, et Eesti Energia on fikseerinud peakaitsme transiitkilbis, mida loetakse liitumispunktiks, kuid maja haldaja vaatab peakaitsme suurust maja peakilbis hoones sees,» selgitas Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre. «Kui need andmed on erinevad, fikseerime andmed uuesti, kooskõlastades selle klientidega.»

Hetkel kuum