Inno Tähismaa • 21. juuni 2004 kell 9:31

Pühade ajal teevad parvlaevad Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel lisasõite

Saaremaa Laevakompanii on pühade tõttu suurenevaks nõudluseks valmistunud ning kõik liinidel opereerivat seitse parvlaeva teevad vajadusel lisareise.

Saaremaa Laevakompanii infojuht Anne Saare teatas pressiteate vahendusel, et Triigi - Sõru ja Rohuküla - Sviby liinidel veel broneeringuruumi ning Rohuküla - Heltermaa ja Kuivastu - Virtsu liinidel teevad suuremad alused vajadusel ka lisareise, nii et kõik soovijad saavad kindlasti üle. ?Broneeringute järgi on kõige reisijaterohkem päev pühapäev 27. juuni, kui paljud sõidavad tagasi mandrile. Küll aga on pühad päris pikad ning see hajutab ka tavapärasest suurema reisijatearvu päevad lõikes,? märkis Saar.

Kuivastu-Virtsu liinil teenindavad reisijaid suured alused Viire ja Regula ning alates 22. juunist sõidab liinil parvlaev Scania ilma graafikuta. Scania teenindab ainult jooksvat järjekorda.

Rohuküla-Heltermaa liinil teenindavad parvlaevad St. Ola ja Ofelia, lisareise teeb vajadusel parvlaev Harilaid.

Rohuküla-Sviby liinil teenindab parvlaev Harilaid ja Triigi-Sõru liinil parvlaev Kõrgelaid.

Vajadusel tehakse kõikidel Saaremaa Laevakompanii hallatavatel liinidel lisareise.

Saar lisas, et broneeritakse vaid kuni pool laevade pinnast ning teine pool on ainult üldjärjekorra jaoks. ?Seega pole alust karta, et broneeringuta üle ei saa,? lisas ta.

22. juuniks on Kuivastu-Virtsu liinile lisatud kaks reisi Virtsust, väljumisega kell 01.00 ja 01.30.

Möödunud aastal sõitis pühade ajal kõikidel ettevõtte hallatavatel liinidel kokku 49.051 inimest ja 14.344 sõidukit ehk rohkem kui kunagi varem.

Hetkel kuum