Kirstukorruptsioon Läänemaal

01. juuli 2004, 15:22

Politsei algatas Kullamaa vallavanema Einar Pärnpuu suhtes kriminaalasja, kuna vald ostis Pärnpuu endaga seotud firmast puusärke, kirjutas Lääne Elu.

'Väärteomenetlus Einar Pärnpuu suhtes on lõpetatud seoses kuriteotunnuste ilmnemisega,? ütles Haapsalu politsei pressiesindaja Tiia Laar. Varem uuris politsei, kas vallajuht rikkus korruptsioonivastast seadust, kui kuulus avalikus teenistuses olles oma firma Reinu?Einar juhatusse.

Pärnpuu suhtes kriminaalasja alustanud prokurör Indrek Kalda ütles, et väärteomenetlusega kogunes materjali kriminaalasja algatamiseks.

Vallasekretäri Kersti Lipu sõnul tegi vallavanem aprilli alguses vallavalitsusele ja volikogule avalduse, et vallavalitsus on ostnud temaga seotud firmadelt kaupa. Lihula Maaparanduselt on ostetud mullu jaanuarist juulini 9620 kr eest kaupa. Selle firmaga on seotud Pärnpuu isa.

Kullamaa Kaubalt on ostetud mullu jaanuarist märtsini kaupa 23 568 kr eest.

Pärnpuu selgitas volikogule, et tegemist võib olla keelatud tehingutega, ja ta kandis märtsis raha vallale tagasi.

?Tookord ei tekitanud see vallas mingit elevust ega küsimusi,? ütles Kersti Lipu.

Kullamaa eelmine vallavanem, nüüd volikogu revisjonikomisjoni esimees Urmas Tooming ütles, et vallavalitsus ostis ka tema ajal Lihula Maaparanduselt kaupa ? surnukirste ?, ja Kullamaa Kaubalt volikogu istungeiks kohvi, mahla, vett jms.

Politsei viis 22. juunil Kullamaa vallamajast kaasa kõik Pärnpuuga seotud dokumendid. Kriminaalasja uurimise esialgne tähtaeg on 2. august.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing