Ülo Toomsalu • 12. juuli 2004 kell 7:02

PM: Viimsilased tõrjuvad sadamast tankereid

Miiduranna kai pikendamise vastu protestivad viimsilased kuulutasid sadama juurdeehitusele pühendatud avaliku koosoleku mittetoimunuks.

Viimsilaste meelehärmiks on kütusefirma Milstrand asunud Miiduranna sadama kaid pikendama, soovides seniste kuni 195 meetri pikkuste tankerite asemel tuua sinna kuni 260meetriseid kütusekandjaid ja suurendada naftatoodete veoste hulka seniselt kahelt miljonilt tonnilt aastas kuni kolme miljonini, kirjutas Postimees.

Reedel kogunes Milstrandi kontorisse avalikule arutelule paar-kolmkümmend kohalikku, kellele pidi tutvustatama TÜ Eesti Mereinstituudi eestvedamisel valminud keskkonnamõjude eksperthinnangut.

Milstrandi kontorisse kogunenud Viimsi rahvas eksperthinnangut ära kuulata ei soovinud, tuues põhjenduseks, et koosolek oli kokku kutsutud ebasobival ajal keset tööpäeva, ja sellest ei teavitatud kohalikke elanikke mõistlikul viisil.

Miiduranna elamuühistu juhatuse liikme Aavo Mägi väitel avaldas keskkonnaministeerium koosoleku kohta vaid ametliku teate internetileheküljel, mida ükski tavaline inimene ei loe.

Milstrandi kontorisse kogunenute arvates pidanuks informatsioon koosoleku kohta ilmuma kohalikus ajalehes. Nad süüdistasid Milstrandi kohalike tahtest jõuga üle sõitmises ja kavaldamises ning otsustasid lugeda arutelu mittetoimunuks, lahkudes sellega ka saalist.

Koosoleku toimumise varjamisega rikuti Mägi väitel Århusi konventsiooni, mis kohustab avaliku võimu esindajaid inimeste elukeskkonda puudutava informatsiooni ka tegelikult kättesaadavaks tegema.

Reedel tutvustamata jäänud mereinstituudi uuring väidab, et kai pikendamine ei too endaga kaasa keskkonnakahjustusi, ja kütuseveoga kaasnevad riskid pigem vähenevad.

Hetkel kuum