Kui valitsus vabastab järgmisest aastast biokütuse aktsiisimaksust, võib kodumaise diislikütuse tootmine rapsi baasil käivituda juba järgmisel aastal.
See ei too aga endaga kaasa üldist hinnalangust, sest seda segatakse enne müümist natuke tavadiisli hulka. Paar krooni odavam oleks ehk vaid otse tehasest ostetud puhta biodiisli liitri hind, kirjutab Eesti Päevaleht.
?Me ei hakka biokütust tulevikus eraldi müüma, vaid segame seda naftast toodetud diisli hulka,? ütles Eesti Statoili peadirektor Epp Kiviaed.
Biodiisli kogus, mida juurde segatakse, on Kiviaia sõnul hinna langetamiseks liiga väike ? kaks kuni viis protsenti. Sellepärast ei lange ka müüdava diisli hind, kuigi biodiisli liiter on tavadiislist aktsiisi ehk 4,73 krooni võrra odavam.
Artikkel jätkub pärast reklaami
?Werol Tehaste nimeline äriettevõte ei hakka praeguste kavade kohaselt biodiislit valmistama. Seda hakkab tegema AS Biodiesel, kus oleme viiendiku aktsiate omanik,? ütles Werol Tehased juhatuse esimees Erki Aavik.
Aaviku sõnul on Werol pidanud partneritega läbirääkimisi juba 10 kuud. Tõenäoliselt kaasatakse biodiisli tehase rajamiseks Eestis peale praeguste aktsionäride vahendite ka muud kapitali.
?Meie kavandatud mahuga biodiisli tehase rajamise hind on 150?200 miljonit krooni. Weroliga koostööd tehes tuleb see vähemalt 30 miljonit krooni odavam,? lisas Aavik.
Tehase projekteerimisele ja ehitamisele kulub 18 kuud ja see tuleks võimsusega 50 000 ? 60 000 tonni biodiislit aastas. Uus tehas annaks tööd 10?15 inimesele. Üks tehase võimalikke asukohti on Painküla, kus asub ka Werol või mõne sadama naabrus.