EPL: Telefonikõned ei odavne, hoolimata sideameti survest

07. september 2004, 07:53

Vaatama sellele, et oma kõnede suunamine Elioni võrku muutub 17 protsendi võrra soodsamaks, ei kavatse operaatorid oma klientidele kõnehindu alandada.

Sideameti hinnangul oleks kõnehindade langetamiseks põhjust, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Uued sidumisteenuse tasumäärad soodustavad telefonioperaatorite konkurentsi, mis peaks tulevikus positiivselt kajastuma ka lõpptarbijatele pakutavate teenuste hindades,? ütles sideameti peadirektor Ando Rehemaa.

?17 protsenti, see tundub võimas langus, kuid absoluutrahana ei ole see kuigi suur,? ütles Tele2 Eesti juhatuse esimees Üllar Jaaksoo.

Kui Tele2 fiksvõrgu klient peab täna ühe kõne eest Elioni võrku tasuma sidumistasu 23 senti, siis pärast 1. oktoobrit hakkab ta maksma selle eest 21 senti. Keskmiselt peakski telefonikõne hind odavnema 2-3 sendi võrra.

Jaaksoo sõnul pole 17protsendiline sidumistasude langus piisav, et fikstelefoniteenuse turul konkurentsis püsida. ?Siin on kõnehinna langust oodatud 2001. aastast. Sideamet on sellest ajast alates veennud Elioni, et nende sidumistasud on liiga kõrged. Samal ajal oleme aga meie sellele teenusele peale maksnud,? märkis Jaaksoo, kelle hinnangul on veider, et sideametil sidumistasude arvutamise õiglase mudeli väljatöötamine nii kaua aega võttis. Tele2 on tema sõnul fikstelefoniturul pidevalt kahjumis töötanud. ?Pigem lõpeb nüüd meie jaoks ära suurem pealemaksmine,? ütles Jaaksoo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing