7. oktoober 2004 kell 7:32

Indias müüdi aktsiad avaliku esmaemissiooni käigus ära ühe minutiga

Indias suurima elektritootja National Thermal Poweri 1,2 mld dollari suuruseks aktsiate müügiks kulus vaid üks minut, kirjutab Bloomberg.

?See on kõige kiirem IPO India ajaloos,? ütles Kotak Mahindra Capitali investeerimispanganduse üksuse direktor S. Ramesh. ?Emissioon märgiti täis.? Kotak oli üks kolmest pangast, kes viisid emissiooni läbi.

National Thermal müüs 432,91 mln uut aktsiat ning valitsus müüs sama palju aktsiad hinnaga 52 kuni 62 ruupiat tükist. Lõplik aktsia hind selgub müügi lõppedes 14. oktoobril.

10,25 protsendise osaluse müük ettevõttes, kes toodab viiendiku India elektrist, aitab valitsusel vähendada eelarvedefitsiiti ja ettevõttel laiendada tootmist. Järgneva kümne aasta jooksul on India valitsuse hinnangul vaja 200 mld dollarit kahekordistamaks tootmisvõimsust ja uuendamaks elektriliine.

?India elektripuudujäägid on nii tohutud, et firmale on juba turg olemas,? ütles San Franciscos asuva Passport Capitali 125 mln dollari suurust India aktsiafondi juhtiv Sam Gupta. ?National Thermal on majanduse kõikumiste suhtes kindel ja ettevõttel pole hetkel reaalset konkurenti. See on väga magus tehing.?

Välisinvestorid on sel aastal ostnud 5 mld dollari eest India aktsiad, võrreldes mulluse 7 mld dollariga. Isu India aktsiate vastu tekitab valitsuse seitsmeprotsendine majanduskasvuprognoos.

Hetkel kuum