Alvar Jõgeva • 13. oktoober 2004 kell 7:58

Börsikommentaar: Telekomi kasum peaks jääma mullesele tasemele

Eesti Telekomilt on homme oodata eelmise aasta kolmanda kvartaliga sarnaseid tulemusi. Käive peaks kasvama, kuid samas väheneb tegevuskasumi marginaal.

Mullu ulatus kolmanda kvartali käive 1,243 miljardi kroonini. Käesoleva aasta kolmandas kvartalis võib oodata paari protsendilist käibekasvu. Kuigi tulud kasvavad, peaks kasum jääma samale tasemele, kuna surve marginaalidele püsib. 2003. aasta kolmanda kvartali puhaskasum oli 353 miljonit krooni.

Ilmselt omavad Eesti Telekomi majandustulemused väiksemat mõju aktsia hinnale, kui Norma ja Hansapanga raportid. Loomulikult tuleb suuremaid liikumisi, kui tegelik tulemus prognoositust oluliselt erineb. Kuid Telekomi majandustulemused ei tohiks suures ulatuses kõikuda. Kindlasti on määramatus suurem Hansapanga ja Norma majandustulemuste puhul.

Telekomi aktsia sobib eelkõige pikaajalisele investorile, kes soovib saada igati korraliku dividenditulu. Teine põhjus aktsiate omamiseks on spekulatiivsem, nimelt võib oodata väljaostupakkumist. Dividendide suurus ja võimalik ostupakkumine võivad aktsia hinnale suuremat mõju avaldada kui majandustulemused.

Hetkel kuum