Konfabulator toob kasulikud vidinad arvuti töölauale

Andres Palm 02. detsember 2004, 00:00

Iga vidin (ingl k widget) on programm, mis täidab üht, tavaliselt väga konkreetset ülesannet ? näitab ilmateadet, kellaaega, arvuti protsessori jõudlust või pidevalt värskendatavaid pilte mõnest veebikaamerast.

FTP Mini vidinasse saab näiteks tõsta mõne faili ning see saadetakse ilma lisaküsimusteta eelnevalt määratud serverisse. Stock Ticker näitab reaalajas kasutaja valitud aktsiakursse. Sing that iTune! otsib ja näitab parasjagu mängiva laulu sõnu. Vidinatena on saadaval isegi mõned lihtsamad mängud.

Vidinaid saab töölaual pooleldi läbipaistvaks muuta. Määrata saab ka seda, kas vidin reageerib hiireklikile või on tema teise kohta tõstmiseks vaja kasutada Konfabulatori kihti, kus muud programmid eest ära tõstetakse.

Konfabulatori kasutusvaldkond ei pea tingimata piirduma olemasolevate tasuta vidinatega, mida praegu on saadaval ligi nelisada. Vidinate loomise juhend kirjeldab üsna täpselt, kuidas keskpäraste programmeerimisoskustega endale ise vajalik programmike Javascripti keeles valmis kirjutada.

Apple Maci kasutajatele mitu aastat tuttav programm on nüüd saadaval ka Microsofti Windowsile. Vidinad ise on universaalsed, st sobivad mõlemale platvormile.

Pärast prooviperioodi tuleb Konfabulatori edasikasutamiseks tasuda 25 USA dollarit (300 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing