Eesti Pank: inflatsioon püsib stabiilne

07. detsember 2004, 12:08

Kütusehindade survele vaatamata on inflatsioon stabiilne, kommenteeris täna avaldatud statistikat Eesti Pank.

Statistikaameti teatel kallinesid tarbijahinnad novembris eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsenti. Aastaarvestuses tähendab see 4,7 protsendilist tarbijakorvi kallinemist.

?Enim kallinesid transporditeenused ja kütus, mis lähtub naftahinna tõusust maailmaturul. Peale ühekordset hinnahüpet mais-juunis on eelmise kuu suhtes mõõdetav tarbijahindade kallinemine taandunud tasemele, mida võib normaalseks pidada ja sisemaiste hinnasurvete tugevnemist ei ole täheldatud,? ütles Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna majanduspoliitika allosakonna juhataja Andres Saarniit.

Ajavahemikul juulist-novembrini on tarbijahinnad nii euroalal kui ka Eestis kallinenud 0,5 protsenti. Inflatsiooni kiirenemine 4,7 protsendini aasta arvestuses on petlik ja tuleneb nn baasiefektist, peegeldades toiduainete odavnemist eelmise aasta lõpukuudel. See mõju on tuntav veel ka detsembris.

Alates jaanuarist jätkub inflatsiooni aeglustumine ka aastaarvestuses, prognoosib keskpank. Tänavuseks aasta keskmiseks inflatsioonimääraks kujuneb 3,1 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing