Hansapank ja Trigon allkirjastasid laenulepingud, mis tähistavad esimese mahuka komplekslaenu väljaandmist põllumajanduse arendamiseks.
Trigon Baltic Farmingu poolt allkirjastasid laenulepingud OÜ Revino ja OÜ VR-Vasavere. Komplekslahendus hõlmab hüpoteeklaenu, investeerimislaene ning arvelduskrediiti käibevahendite rahastamiseks. Lepingute kogusumma on 40 miljonit krooni.
Trigon Baltic Farmingu nõukogu esimehe Joakim Heleniuse sõnul on ettevõttel ambitsioonikas plaan saada Eesti suurimaks piimatootjaks ning Hansapanga poolt pakutav komplekslaen loob hea finantsbaasi eesmärgi saavutamiseks.
'Selle lahenduse abil saame teha mahukaid investeeringuid lühikese aja jooksul, samas kui maksekoormus on jagatud kuni 30 aasta peale,' märkis Helenius.
Hansapanga ettevõtete panganduse tegevdirektor Tiit Nigul ütles, et sõlmitud lepingud on oluline tähis põllumajandussektori finantseerimisvõimaluste arendamisel.
'Sarnase komplekslahenduse vastu on huvi tundnud ka mitmed teised põllumajandusettevõtted ning see sobib hästi antud sektoriga seotud projektide rahastamiseks,' lausus ta.
Oluline osa pakutavast lahendusest on Eestis ainulaadne hüpoteeklaen, mille Hansapank tõi turule eelmise aasta lõpus. Tegemist on põllumeestele maa tagatisel kuni 30 aastaks antava hüpoteeklaenuga, mida saab kasutada põllumajandusliku kinnisvara ostmiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks. Laenusumma algab 50 000 kroonist (3000 eurost), kuni miljon krooni saab võtta 15 aastaks, üle miljoni krooni kuni 30 aastaks.
AS Trigon Baltic Farming on investeerimisfirma, mis investeerib põllumajandussektorisse Eestis ja teistes Balti riikides läbi aktsiaosaluste omandamise sektori juhtivates ettevõtetes. Praegu kuuluvad Trigon Baltic Farmingu gruppi OÜ Revino, OÜ VR-Vasavere, OÜ Voka Peekon ja OÜ Revino Aiand. Ettevõte harib 2500 ha põllumaad, omab 2000-pealist veisekarja ja 1500 siga. OÜ Revino Aiand on Eesti suurim suve- ja potilillede kasvataja.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.