Ülo Toomsalu • 22. juuni 2005 kell 6:26

Pärnu PM: Osa linna firmadest võiks paremini töötada

Pärnu linnavalitsus kinnitas linna ettevõtete AS Pärnu Vesi, AS Taastusravikeskus Sõprus ja OÜ Kümblus majandusaasta aruanded ja kasumijaotuse.

Linnapea Ahti Kõo ütles, et Pärnu Vee tegevusega on linnavalitsus vägagi rahul, kuid seda ei saa öelda OÜ Kümbluse kohta, mida linn doteerib 400 000 krooni ulatuses aastas, kirjutab Pärnu Postimees.

Abilinnapea Jüri Kukk lisas, et tegelikult on kulu veelgi suurem, sest arvestatud ei ole kulutusi linnale kuuluvatele hoonetele, mida firma rendib.

?Linna saunu teenindava OÜ Kümbluse puhul ei saagi eesmärgiks seada kasumi tootmist, kuid tuleks mõelda, mismoodi firma suudaks seniste sooduspiletite põhimõttega jätkates ots otsaga kokku tulla,? märkis Kõo.

OÜ Kümblus täidab praegu mingil määral sotsiaalabi funktsioone.

AS Taastusravikeskuselt Sõprus otsustas linn võtta dividendidena miljon krooni omanikutulu.

Sõpruse puhul ütles Kõo, et keskusel puudub tänini linna kinnitatud arengukava, pealegi on ebanormaalne, et ühes tegevusvaldkonnas konkureerib kaks linna ettevõtet, nii Estonia kui Sõprus. Selles osas tuleb teha tööd, et linna taastusravikeskused ei tegutseks konkurentidena, vaid suudaksid ühtselt erakapitalile vastu seista. ?Milline oleks optimaalne lahendus, see tuleb välja mõelda,? sõnas Kõo.

Linnapea rääkis, et ta on kohtunud AS Pärnu Sadama suuromaniku Rein Kilgiga ja kohtub juulikuus veelgi, et otsida teid ja lahendusi, kuidas Pärnu linn vähemusosanikuna edukalt töötavast sadamast siiski omanikutulu saaks.

Hetkel kuum