2. august 2005 kell 8:40

Teises kvartalis kasvas mobiiltelefonide müük maailmas üle 16%

Turu-uuringufirma IDC andmeil viisid mobiiltelefonifirmad teises kvartalis üle kogu maailma turule 188,7 miljonit telefoni ehk 16,3% enam kui aasta eest.

Turuliider oli 60,8 miljoni telefoni ja 32,2 protsendise turuosaga Nokia. Võrreldes aastataguse ajaga kasvas mobiiltelefonidetootjal telefonide väljamüük ligi 34% võrra.

Motorola saagiks jäi teises kvartalis 18%, Samsungil 12,9% ja LG Electronics`il 6,4% turuosa. Viiendale kohale jäi napilt 6,3 protsendise turuosaga SonyEricsson.

IDC"s Mobility Group analüütik Ramon Llamas sõnul on turul nõudlus peamiselt odavamate ning väiksemate tehniliste võimalustega telefonide vastu. Ning seda isegi Põhja-Ameerikas.

Ehkki odavate telefonide müük aitab kaasa müügimahtude kasvule hoiab see nii keskmise müüdava telefonihinna kui ka tootjate kasumlikkuse madala.

Aasia ja Vaikse ookeani regiooni juht Aloysius Choong sõnul aitavad taskukohased telefonide hinnad kaasa aga mobiiltelefonide kasutajate tõusule peamiselt just madalama asustusega linnades ja arenevate turgude maapiirkondades.

Hetkel kuum