Inno Tähismaa • 16. august 2005 kell 8:13

PM: Politseijuhi vanemad sõitsid politseiautoga ka sanatooriumist tagasi

Kui seni oli teada, et politseiameti juhi vanemad sõitsid Saaremaale politseiautoga, siis selgus, et Saaremaalt lahkuti samuti politseisõidukiga.

Jaanilaupäeval tõi politseijuhi Robert Antropovi vanemad Kuressaarest Kuivastusse Antropovi kaudne alluv, Kuressaare politsei kriminaaltalituse vaneminspektor Arvet Kallas, ning jälle politseisõidukiga ? kriminaalpolitsei valge Mercedes Vito väikebussiga, vahendab Delfi Postimehe uudist.

?Palusin tuttavat politseinikku, kes pidi minust sõltumatult samal ajal sõitma Kuressaarest Kuivastusse tööülesandeid täitma, võtta mu vanemad samuti auto peale,? kinnitas Robert Antropov vastuseks Postimehe arupärimisele.

Kuressaare politseijuht Tarmo Vanamõisa kommentaarid lähevad Antropovi omadega vastuollu. Vanamõis tunnistas, et hoopis tema poole pöörduti palvega viia Antropovi vanemad Kuressaarest Kuivastusse. Kes palus, seda ta enda sõnul enam ei mäleta. Küsimusele, kes palus inspektor Kallasel politseijuhi vanemad sadamasse ära viia, vastas Vanamõisa, et tema ise palus.

Kui Postimees saatis esmaspäeva hommikul Antropovile veel küsimusi, andis too neile alles õhtuks eelmistele vastustele risti vastupidised selgitused. ?Konkreetse palve edastasin Kuressaare politseijuht Tarmo Vanamõisale,? teatas ta.

Kes kellele korralduse andis ja kas politseijuhi vanemate juba teistkordne sõidutamine politsei ametiautoga on seaduslik, peab selgitama siseministeeriumi siseauditi osakond. Siseminister Kalle Laanet teatas, et kuulis politseitöötaja ja politseiauto järjekordsest kasutamisest alles laupäeval, pärast seda, kui ajakirjanik oli Antropovile küsimused saatnud.

Hetkel kuum