Inno Tähismaa • 16. august 2005 kell 11:57

Tartu Ülenurme lennuväli muutub rahvusvaheliseks, saab lähiajal 20 miljonit

Tartu Ülenurme lennuvälja investeeritakse tänavu ja järgmisel aastal euroraha toel 20 miljonit krooni.

Kavas on muretseda meteo- ja navigatsiooniseadmeid ning uuendada ruleerimisteed ja perrooni katet, teatas Tartu lina pressiteenistus. 'Osa riigihankeid on juba ette valmistatud,? kinnitas Tartu lennujaama haldava AS Tallinna Lennujaama juht Rein Loik pressiteate vahendusel.

Tartu linnapea Laine Jänes sõnas pressiteates, et need investeeringud on esimesed sammud muutmaks Tartu lennuvälja rahvusvaheliste regulaarlendudega lennuväljaks.

Kohtumisel tõdeti ühiselt, et üle 100 000 elanikuga linnades Euroopas on lennuväli. ?Lõuna-Eesti vajab oma õhuväravat,' ütles linnapea Laine Jänes. Ta leidis, et regulaarne lennuühendus tõstaks terve regiooni konkurentsivõimet. ?Loodan, et riigi tasandil mõistetakse, et investeeringutega tuleb edasi minna.?

?Regulaarse lennuühenduse tagamiseks on esmavajalik pikendada rada praeguselt 1380 meetrilt 2000 meetrini. Selleks tuleb reserveerida lennuraja otsas olevad riigimetsa maad. Kohtumisel otsustati käivitada riigilt lennujaamale maade taotlemise protsess,? selgitas Jänes.

Kõik Eesti väikelennujaamad, s.h Tartu lennujaam, kuuluvad AS Tallinna Lennujaam koosseisu. AS Tallinna Lennujaam kuulub Eesti riigile.

Hetkel kuum