Inno Tähismaa • 22. august 2005 kell 8:14

Kohus arutab Margus Hansoni kriminaalasja kinnisel istungil

Tartu Maakohus arutab endise kaitseministri ja praeguse Riigikogu liikme Margus Hansoni (47) kriminaalasja kinnisel kohtuistungil.

24. ja 25. augustile 2005 määratud istungi kuulutas kohus kinniseks riigisaladuse kaitseks, teatas Tartu kohtute esindaja.

Taotluse kohtuistungi täielikult kinniseks kuulutamiseks esitas kohtule Margus Hansoni kaitsja vandeadvokaat Marti Hääl. Taotluse põhjendusena tõi kaitsja, et kohtuistungil käsitletakse muuhulgas riigisaladust sisaldavaks tunnistatud teabekandjate sisu. Asja arutamine avalikul kohtuistungil võimaldaks juurdepääsu riigisaladuseks tunnistatud teabele isikutele, kes selleks riigisaladuse seaduse alusel õigust ei oma ja kellel puudub õigus ka sellise loa taotlemiseks.

Kohus rahuldas taotluse Hansoni kaitsja toodud põhjendustel kohtu alla andmise määrusega selle aasta aprillis.

Margus Hansonit süüdistatakse riigisaladuseks tunnistatud teabele ettevaatamatusest ebaseadusliku juurdepääsu võimaldamises ja riigisaladust sisaldavate teabekandjate kaotamises. Süüdistusakti järgi viis Hanson eelmise aasta 30. oktoobril Kaitseministeeriumist kolm riigisaladust sisaldavat dokumenti oma Tartus asuvasse eramusse. Ööl vastu 31. oktoobrit murti Hansoni elukohta sisse ja varastati teiste asjade seas nimetatud dokumendid.

Riiklikku süüdistust esindab kohtus Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Heili Sepp.

Hetkel kuum