Mart Susi sai viis aastat tingimisi

24. mai 2006, 13:12

Concordia Rahvusvahelise Ülikooli endine juht Mart Susi ning tema abikaasa Mari-Ann Susi jõudsid riigiga kokkuleppele nende vastases süüasjas.

Prokurör Kadri Välingu range eeltingimus kokkuleppe sõlmimiseks oli, et kõik pankrotipesaga seotud tsiviilhagid ja nõuded saavad lahendatud pankrotihalduri ja Suside kokkuleppel, et riik hoiab seeläbi kokku õiguskaitseasutuste ja kohtu ressurssi ja aega.

Susid olid kokkuleppega nõus ka andma OÜ Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahalduse valdusesse pankrotivaraks neile kuuluvad 6 kinnistut. Samuti loobuvad Susid loobuvad kõigist nende poolt esitatud või esitamisele kuuluvatest nõuetest OÜ Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahalduse vastu.

Kokkuleppega on Mari-Ann Susi nõus 3aastase vangistuse ja Mart Susi 5aastase vangistusega, mida ei pöörata nende suhtes täitmisele, kui nad ei pane 3aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Mart Susi on allutatud rangetele kriminaalhoolduse kontrollnõuetele kolmeks aastaks.

Mart ja Mari-Ann Susi vastu algatati kriminaalmenetlus 2003. aasta aprillis süüdistatuna ametialases kuritarvitamises ja ettevõtte pankrotis.

<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_S/kohus3raul.jpg#401#600#Mart Susi>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing