Salakaubavedajast alkoholifirma tollivõlg ulatub üle 12 miljoni krooni

29. september 2006, 14:02

31. augusti seisuga on Maksu- ja Tolliameti andmetel suurim tollivõlglane
alkoholifirma Elrain. Salakaubavedajaks osutunud firma tollivõlg on 12 495 205
krooni. Maksu-ja tolliameti andmetel on tegemist alkoholiaktsiisi võlaga.


„Nimetatud võla osas toimub kohtumenetlus. Apellatsioonimenetlus ringkonnakohtus. MTA kontekstis on tegemist suure võlaga,” teatas Maksu-ja Tolliamet.


Pikantseks teeb asja see, et Elrain oli firma, kes nõustas tolli alkoholi maaletoomisel.
Elraini omanik on Vjatšeslav Kitajev. Möödunud majandusaasta aruande järgi lõpetas kahe mln kroonise aktsiakapitaliga Elrain alkohoolsete jookide impordi ja rendib välja kaupluseruume aadressil Paldiski maantee 122. Firma kahjum oli üle poole mln krooni.
Aprilli alguses kirjutas Postimees, et toona nõustas Elrain tolli ühe brändikoorma maale laskmisel. 27. märtsil Paldiski sadamasse tulnud firma enda koorem tundus aga tollitöötajatele kahtlane. Last kaalus kõik rohkem kui deklaratsioonis märgitud ning lisaks oli veoki haagise number teine kui dokumentides kirjas.


Tallinna tolliinspektuuri kontrolliosakonna juhataja Tõnis Kuuse sõnul andis see kõik piisavalt põhjust, et Tallinnas Paldiski maanteel asuva kaupluse Alkomarket lattu viidud konteiner üle vaadata.


Selguski, et alkoholi oli konteineris rohkem kui deklaratsioonis märgitud 3600 pooleliitrist pudelit brändit Pliska, 3420 0,7liitrist pudelit valget ja 3600 0,7liitrist pudelit punast veini Manastirska Izba ning 180 0,7liitrist pudelit veini Zagovor Monachov. Elrain polnud deklaratsiooni märkinud, et koormas on veel 14 400 pudelit brändit Pliska ehk kokku 7,2 tonni. Riigil jäänuks sellise koguse pealt saamata veidi üle 520 000 krooni aktsiisi- ja käibemaksu. Lisaks oli Elrain mõnede kaubamärkide omanik, mistõttu firma oleks eriti hoolikalt pidanud seadust järgima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2006, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing