VKG ehitab 30 miljonit maksva poolkoksi ladustamisala

09. oktoober 2006, 16:22

VKG ( Viru Keemia Grupp) tütarettevõte Viru
RMT OÜ on alustanud uue poolkoksi ladustamisala ehitamist, mille kogumaksumus
ulatub 30 mln kroonini.

Kogu projekti maksumus ulatub 30 miljoni kroonini, millest 7,5 miljonit kulub piirdetammi ja -kraavide ehitamiseks. Uue ladestusala ehitustööd on VKG plaani järgi kavas lõpetada esimeseks septembriks 2007.
Uus poolkoksi ladustamisala rajatakse olemasolevate poolkoksimägede laugele nõlvale. Projekti I etapis osalevad kaks VKG tütarettevõtet: Viru RMT OÜ ja VKG Transport AS.

"Uue, nõuetele vastava poolkoksi ladestuspaiga rajamine tuleneb EL prügiladirektiivist. Prügilad peavad olema direktiiviga vastavusse viidud 16. juuliks 2009.a. Uue poolkoksi ladestamisala ehitus on poolkoksimägedega seonduvate tööde algus," kommenteeris VKG keskkonna- ja tehnikaosakonna juhata Jaak Jürgenson. Samuti lisas ta, et keskkonnaministeerium kavandab olemasolevate vanade "mägede" sulgemise. Vastavad ettevalmistustööd on juba alanud ning aastaks 2013 peaksid need Jürgensoni sõnul olema nõuetekohaselt korrastatud.

Viru Keemia Grupp AS on Eesti suurim põlevkivi keemiatööstusettevõte, mis praeguseks koosneb 9 tütarettevõttest. VKG on Kohtla-Järve linna suurim tööandja, kus leiab endale tööd 1395 inimest. VKG keskkonnapoliitika toetab VKG üldeesmärke - olla maailma innovatiivseim ja keskkonnasõbralikuim põlevkivitöötleja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2006, 16:21
Otsi:

Ava täpsem otsing