Manitskilt varastatud Wiiralti gravüüri ostja läheb vangi

Kohus mõistis muuseumist varastatud Wiiralti gravüüri ostnud mehe Harry Kleini (45) süüdi ja kuueks kuuks vangi, teatas kohus.

Harju Maakohus mõistis Kleini süüdi teadlikult kuritegelikul teel saadud vara omandamises ning karistas teda 6-kuulise vangistusega. Sellele karistusele lisandub kohtu poolt varem mõistetud kandmata karistus, seega tuleb Kleinil kokku kanda 3 aastat 11 kuud ja 22 päeva vangistust. Sundraha süüdimõistetult on 4500 krooni.

Kohus kuulas täna Kleini viimast sõna ja seejärel kuulutas otsuse. Klein ise otsuse kuulutamisele ei ilmunud, kuid seadus ei keela otsust lugeda ka ilma kohtualuseta.

Kohtuotsuse peale saab esitada apellatsiooni 15 päeva jooksul. Kuni kohtuotsus jõustub, on Kleini tõkendiks allkiri elukohast mittelahkumise kohta.

Kohtuliku uurimise käigus ei tunnistanud Klein ennast süüdi ning kinnitas ka viimases sõnas, et sai alles politseilt teada, et gravüür on varastatud.

Põhja ringkonnaprokurör Triin Bergmanni süüdistuse kohaselt ostis Klein Andres Lepikult 2005. aasta juulis Sütiste tee 19 parklas 10 000 krooniga Wiiralti gravüüri „Põrgu“, mille Lepik sama aasta 29. juulil Viinistu kunstimuuseumist varastas.

Gravüür kuulub Jaan Manitskile ja selle turuväärtus on 200 tuhat krooni.

Gravüüri hoidis Klein enda juures kodus Sõpruse pst. korteris, kuni politsei selle sama aasta augustis enda valdusesse sai.

Andres Lepiku mõistis kohus süüdi tänavu märtsis, karistades teda kokkuleppe kohaselt kahe ja poole aasta pikkuse vangistusega.

Hetkel kuum