Tallinn-Tartu maanteel piiratakse veoautode sõitmist

10. november 2006, 11:10

Maanteeamet plaanib
Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel piirata sõidukite ja autorongide liikluset,
on kirjas autoettevõtete koduleheküljel.

Maanteeamet plaanib keelata Jüri liiklussõlmest Kärevere ristmikuni üle 12 m pikkuste sõidukite ja autorongide (väljaarvatud bussid) liikluse reedeti ja pühapäeviti kella 13.00st kuni kella 21.00ni ja esmaspäeviti kella 05.00st kuni kella 09.00ni.

Hiljuti läbiviidud liiklusloendus näitab, et üle 12 meetriste sõidukite osatähtsus antud teelõigul on üle 10%. Autorongide sõidukiirus on tavasõidukitest tunduvalt väiksem ning tingib pikki sõidukikolonne tipptundidel. Pikkade kolonnide tõttu on möödasõidud ohtlikud.

Teeseaduse § 25 lõike 2 kohaselt korraldab Maanteeamet teehoidu riigimaanteedel ja on kohustatud nendel teedel looma tingimused ohutuks liiklemiseks. Sama seaduse § 33 lõike 7 kohaselt laste ja teiste reisijate ohutuse tagamiseks võib tee omanik seada nii ajutisi kui ka alalisi piiranguid muude sõidukite liiklemiseks ühissõidukite marsruudil.

16. novembril toimub Maanteeameti eestvedamisel ümarlaua nõupidamine, et arutada läbi asjaomaste organisatsioonide ja asutuste esindajate osavõtul liikluse keelustamisega kaasnevaid asjaolusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2006, 13:25
Otsi:

Ava täpsem otsing