Noored tahavad kohe kõrget palka

22. detsember 2006, 12:04

Teeviidal korraldatud küsitluse põhjal
soovivad noored esimesel tööaastal saada Eesti keskmisest kõrgemat palka. 175
küsitletut soovisid palgaks keskmiselt 8675 krooni.

Äripäev küsitles kuu alguses toimunud noorte infomessil noori, et välja selgitada, millise palgaga oleks noored rahul oma esimesel tööaastal.

Sellele küsimusele vastas 175 küsitletut ning keskmiseks palgasooviks oli 8675 krooni, mis ületab mõnesaja krooni võrra Eesti keskmist palka. Ankeedis jäi täpsustamata, kas küsime bruto- või netotasu, siis sellegipoolest ületab see summa Eesti keskmist palgasummat.

Vastajate keskmiseks vanuseks oli 18-19aastased noored. Kõige noorem vastaja oli 11-aastane.

16aastane Alvar Tiitus märkis oma esimese tööaasta palgasooviks brutotasuna 10 000 krooni. Järvakandist pärit noormees lähtus palgasoovis oma varasematest kogemustest, mil ta on suviti ehitusel tööd teinud. "Ehitusmehele ei ole 10 000kroonise kuupalga saamine mingi mure, sest ehitusmehed on praegu hinnatud tööjõud," selgitab Alvar. Siiski ei pea noormees kõrget palka esmaseks erialavaliku tingimuseks, vaid tähtsam on eriala sobivus.

Tallinnast pärit 17aastane Jürgen Visnapuu pole veel kindlat eriala valikut teinud, kuid on proovinud nii üht kui ka teist sorti tööd. Jürgen vastas küsitluses oma esimese tööaasta palgasooviks 12 000 krooni brutotasuna. Noormees käib praegu 11. klassis ning eriala valiku tegemisega on veel pisut aega. Kindel on aga see, et tulevane töö peaks sisse tooma piisavalt raha, et saaks lubada omale kõike vajalikku.

12 000 krooni ei ole Jürgeni arvates esimeseks tööaastaks liiga suur kuupalk, sest selle numbri ütles ta arvestusega, et esimene töökoht on tal alles mõne aasta pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2006, 12:03
Otsi:

Ava täpsem otsing