Eesti suurim suusapidu

Mari Hiiemäe 26. jaanuar 2007, 00:00

Nüüdseks on FIS World Cup Cross Country võistluse toimumine Otepää Tehvandi Spordikeskuses saanud kindlamast kindlamaks. Suurüritus, mille toimumine nädala eest veel lahtine oli, on kätte jõudnud: täna õhtul algaval avatseremoonial süütavad võistluse tule olümpiavõitjad Kristina Šmigun ning Andrus Veerpalu.

Pealtvaatajate jaoks algab suusapeo meelelahutuslik pool juba varem. Mõtete suunamiseks ning kaasaelamisemotsioonide kergeks läbimängimiseks toimub enne tõsisemaid võistlusi sissejuhatav teatevõistlus amatööridele, millest võtavad osa nii ajakirjanike, sponsorite kui ka koondiste hooldemeeskondade tiimid, loomulikult eesmärgiga teistest kiiremad ning paremad olla.

Kolmeliikmelised võistkonnad on moodustatud spordipisikuga nakatatud vabatahtlikest, ning kuna võistluse distants - 800 meetrit - on küllaltki lühike, siis on see jõukohane kõigile. Osalevad väga erineva ettevalmistusega võistlejad: Postimehe tiimi ridades on näiteks oma suusatamislembust eksponeerimas kõrvuti nii tõsine spordiajakirjanik Priit Pullerits kui ka Liis Lass, kel suuremat suusaalast ettevalmistust pole.

"Lausa kostüümides võistlejad küll pole, kuid kui suusarajal on inimesed, kes sellega päris igapäevaselt ei tegele, siis natuke nalja saab ikka," arvab Otepää suusavõistluse pressiesindaja Veiko Ulp.

Meelelahutuslikule suusa-show'le järgneb FIS World Cup Cross Country ametlik avamine Eesti Suusaliidu presidendi Toomas Savi eestvõtul, suusarahvast tuleb tervitama ka kultuuriminister Raivo Palmaru. Sellele järgneb pidulik võistluste tule süütamine. Tseremoonia lõpeb ilutulestikuga ning suurel videoekraanil näidatakse meeleolu tekitavaid klippe. Pärast seda on võimalik õhtut jätkata Tehvandi staadioni peotelgi soojenduspeol.

Laupäevaste põhivõistluste järel ootab peotelgis publikut Sky Plusi suur tantsupidu kõigile pealtvaatajatele, kes pole võistluse jälgimise ning kaasaelamise peale veel kogu energiat ära kulutanud.

Neile, kes soovivad veidi teistsuguse stiiliga üritust, pakub kooslaulmise võimalust Reet Linna oma "Laulge kaasa" programmiga.

Pühapäevane päev on täis pingelisi võistlusi suusaradadel ning sõitude lõppedes saavad suusatamismeistrid pidulikul autasustamisel väljateenitud medalid kaela.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing