Firma leidis, et suure majandusedu tagasid eelkõige hea suvi ja kontsentreerumine kvaliteetõlledele. Smaga rõhutas oma sõnavõtus innovatsiooni erinevate tootegruppide arendamisel ja samuti kvaliteedi väärtustamist. Ka sel aastal jätkatakse sama strateegiaga, et kasvada turul just väärtuse suurenemise arvel. Saku Õlletehase 2007. aasta eesmärgiks on hoida liidripositsiooni õlleturul ning kasumlikult kasvada, samuti suurendada kasumlikult turuosa siidri-, long dringi-, vee- ja funktsionaalsete jookide kategoorias. "Saku ei kavatsegi tarbijaid rabada odavate kaubamärkidega, vaid ikka täiendada nii olemasolevaid kui ka arendada uusi tooteid," ütles Saku Õlletehase juht küsimuse peale, kas nad ei kavatse välja tulla energiajookide tootmisega. Sel aastal väljatulevaid tooteid Saku Õlletehase juht muidugi avalikustada ei saanud.
Päev enne pressikonverentsi, 19. veebruaril, teatas Saku Õlletehase nõukogu finants- ja logistikadirektori Janno Veskimäe lahkumisest. Juhatuse esimees Ireneusz Smaga tutvustas eile toimunud pressikonverentsil esimese asjana uut finantsdirektorit Inga Kuusikut kui rahvusvahelise ärijuhtumise taustaga kogenud juhti.
Inga Kuusik ütles oma pöördumises, et tal on ülimalt hea meel tehtud pakkumise üle. Paremat pakkumist Eestist oleks olnud ilmselt raske oodata, lisas Kuusik. Juhatuse esimehe Smaga sõnade kohaselt pannakse tööjõu väärtustamisele kui praegu Eesti ühiskonnas ühele murelapsele suurt rõhku ka muude näitajate alusel kui ainult palk. Firma juht ütles, kuigi käesoleval aastal on oodatav palgakasv kuni 15%, püütakse inimesi motiveerida ka hea organisatsioonikultuuri, heade inimestevaheliste suhete, sujuva meeskonnatöö vmt.
Saku Õlletehase 2007 aasta prognooside kohaselt õlleturg palju ei kasva, umbes 3-4%, siidriturg umbes 10% ja veeturg 8-10%.
Ka möödunud aastal kasvas Eestis õlleturg vaid 3%, kuna Õlletootjate Liidu hinnangul on müük turistidele vähenenud.
Saku Õlletehase neljanda kvartali tulemused olid veidi paremad, kui me ootasime, aga midagi tõeliselt põnevat me numbrites ei leidnud. Ainuke asi, millega ettevõte üllatas, olid ettepanek väljamakstavate dividendide osas, mis ulatuvad kaks korda kõrgema summani, kui meie ootasime. Saku dividendide väljamaksemäär (väljamakstavad dividendid/puhaskasum) ulatub 170 protsendini.
On ebaselge, kuidas nad kavatsevad sellist dividendide väljamakset rahastada. Väljamakstavate netodividendide maht on 200 miljonit krooni ja sellega kaasnev tulumaksukohustus 56 miljonit krooni.
Arvestades, et möödunud aasta lõpus oli Saku Õlletehasel likviidseid vahendeid (raha) ainult 119 miljonit krooni, vajab 256 miljoni kroonini ulatuv dividendikulu finantseerimist laenuvõtmise näol.