Tööriistaturgu vallutavad uued mudelid

Tanel Saarmann 21. veebruar 2007, 00:00

Rendimeister OÜ müügijuhi Christian Adami sõnul on neil äsja uuendatud korvtõstukite masinaparki, uued on Dino 135 T ja Dino 160 XT. Tegemist on eelnevatest kõrgemate tõstukitega. "Püsikliendid on uued tooted hästi omaks võtnud, teatud kõrgusega tõstukite puhul on lausa järjekorrad ukse taga," nendib Adami. Rendihinnad jäävad neil kahel tõstukil 800 ja 1162 krooni vahele päevas.

Teiseks uuemaks tooteks on keraamiliste- ja klinkerplaatide lõikaja RUBI DS-250. Erinevus eelnevate toodetega on ketta suuruses ning sellest tulenevalt võimes läbi lõigata paksemat plaati. Ka mootor on eelkäijaga võrreldes võimsam.

"Hinnale oleme lisanud ka natukene - kui väiksema lõikaja päevahind oli 150 krooni, siis uue riista hind on 180 krooni päevas," ütleb Adami.

Adami nimetab uute tulijatena ka teemantkettaga betoonilihvijat, Boschi mutrikeerajat ning suruõhunaelapüssi MAX.

Ramirent ASi Lõuna-Eesti müügijuht Martin Kutmani sõnul on neil uuematest ehitusel kasutatavatest vidinatest võimalik rentida kaht diisel-korvtõstukit. Need on korvist juhitavad, mis tagab suure aja kokkuhoiu. Tõstukeil on nelikrattavedu, mis tagab hea läbitavuse ka porisel pinnal. Lisaks sellele on plussiks suured töökõrgused.

Teisena toob Kutman välja mobiilsed tornkraanad, millede kõrgus on 33 m, noole siruulatus 43 m ning tõstejõud on kuni 6 tonni. Tornkraanade uudsus on selles, et nende kokkupanek ja lahtivõtmine on kiirem, see on lihtsalt juhitav ning valik on suur.

Uus tuul ehitusmaailmas on ka Ramirendi pakutav armatuurisiduja, millega saab seose teha ühe sekundiga. Uus käsitööriist on oma eelnevatest kolleegidest 5 korda kiirem.

Ramirendist saab uuematest töövahenditest laenutada muu hulgas ka torukeermestajaid, kivisaage ning laadimis- ja kaevetehnikat.

Elektroonikaseadmete ja mõõtevahendite jae- ning hulgimüügiga tegeleva ASi Tevalo müügijuhi Jaana Palu sõnul on üheks silmapaistvamaks nende pakutavaks tooteks termokaamera Fluke Ti20. "Tegelikult võiks iga ehitusfirma omada sellist seadet, et ennetada probleemide tekkimist soojustuse, elektripaigalduse ja muude vigade tõttu," rääkis Palu. Müügijuht lisas, et mõned aastad tagasi maksis termokaamera umbes 500 000 krooni, nüüd on hind peaaegu viis korda odavam.

ASi YIT Ehitus tootmisjuhi Taavi Varbi sõnul teevad nende kasutatavad tööriistad kindlasti ehitaja elu lihtsamaks "Keerata kruvi seina käsitsi või akudrelliga on nagu öö ja päev, käsitsi keeravat meest vist enam ei leiagi," räägib Varb. Samas on välja nuputatud väga palju ka selliseid spetsiifilisi tööriistu, millede efekt esmapilgul traditsioonilise töömeetodiga võrreldes ei pruugi olla nii ilmne, selliste tööriistade eelised tulevad välja enamasti ainult proffidel, kes neid pidevalt kasutavad ning kes oma alal on aastaid või suisa kümneid aastaid töötanud.

"Tavakasutajal ei ole näiteks mingist spetsiifilisest trepiastme nurga lihvijast, mis ulatub 1,5 cm sügavamale ja töötab 10% võimsamalt, mingit erilist tolku, kui ta kasutab seda isegi korra päevas, oma ala profil, kes seda tööd pidevalt teeb, võib see aga tõsta tööviljakust märkimisväärselt," räägib Varb.

Ta lisab, et üldjuhul ei ole uued tööriistad pealtnäha mingi suur kõrgtehnoloogiline ime, pigem on kõik uus ära unustatud vana. Tööriistad muutuvad pigem kasutuskindlamaks, võimsamaks, mõõtudelt praktilisemaks, kergemaks ning vastupidavamaks. "Üldiselt muutuvad ehituse abimehed spetsiifilisemaks, kuid tuleb ka väga palju uusi mudeleid, mis ongi mingi eriti vana ja iidse tehnoloogia põhjal tuletatud, kus kasutatakse lihtsalt tänapäevaseid materjale ja tootmisvõimalusi. Võib-olla on lisatud mingi väike nipp, mis teeb tööriista kasutamise praktilisemaks, mugavamaks ja efektiivsemaks," sõnab Taavi Varb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing