Mac on populaarne peamiselt tänu kasutuskindlusele ja -lihtsusele, kuigi ka Windows hakkab talle järele jõudma.
Maci operatsioonisüsteem OS X koostab ise pidevalt varukoopiaid, mis tähendab, et info kaotuse oht on minimaalne. Erinevalt Windowsist on tavakasutajal keerulisem midagi ära rikkuda ja isegi kui midagi juhtub, suudab OS X ennast ise korda teha.
Lisaks on MacBook tunduvalt kaitstum pahavara eest ning Mac OS Xil on ohte tunduvalt vähem.
Windowsiga töötanult nõuab sülearvuti MacBook kindlasti alguses harjumist - esimesel pilgul on kõik pea peale keeratud. Klaviatuurilt puudub mitu harjumuspärast klahvi, näiteks Del, PgUp, PgDn. Samuti tekitab segadust parema hiirenupu puudumine. Viimast saab asendada lisanäpuliigutusega klaviatuuril.
MacBooki kasutussõbralikus väljendub detailides - nii võib akulaadijale lisada otsikuid vastavalt kohalikele pistikutele. Samuti on praktiline toitejuhtme magnetots, mis ei lase juhtmesse takerdudes arvutil maha kukkuda.
Tudengitele on plussiks loengus lindistamise funktsioon, mis küll kahjuks tagaridades oma ülesannet väga hästi ei täida.
Harrastusmuusikud leiavad MacBookis kasutust programmile nimega GarageBand, mis lubab ise muusikat teha, miksida ja stuudiot mängida.
Windowsist tuttavat programmi Paint MacBookis pole, kuid veebist saab selle väikese otsimise järel tõmmata. Võimalustelt on see praktilisem ja kindlasti lõbusam kui Windowsi Paint. Kasutajat assisteerib seal väike pingviin, kelle seltsis piltide joonistamine haarab nooremaid kasutajaid kindlasti pikaks ajaks.
Uuematel MacBookidel on veebikaamera, mida saab kasutada üheainsa klikiga ja mille pildi kvaliteet on üllatavalt hea - 640×480 pikslit. Tehtud piltide värvi ja suurust võib hiljem korrigeerida iPhoto abil.
Maci eeskujul on Vistaski võetud kasutusele ärimehele vajalik funktsioon Dashboard - ekraanile saab kuvada mitu vajalikku rakendust.
Maci eelised ilmnevad töökindluses suuremahulisi faile töödeldes ja graafikaga tegeledes, muus osas on Windows Vista samasugune.
Uue Maci saab USAs tuhande dollariga (12 000 kr), Eestis maksab uus MacBook 20 000 kr, MacBook Pro hind on 30 000-40 000 kr vahel.
Autor: Maarja Tosso