Maksumaksjate liidu juhatuse esimeheks valiti Lasse Lehis

Agnes Ojala 11. aprill 2007, 14:33

Eesti Maksumaksjate Liidu üldkoosolekul 29. märtsil 2007 valiti liidule järgmiseks kolmeks aastaks uus viieliikmeline juhatus, mille esimeheks sai senine nõukoja juht Lasse Lehis.

Lisaks juhatuse eelmisse koosseisu kuulunud Jüri Allikaltile, Ivo Raudjärvele ja Erki Uustalule valiti uute liikmetena juhatusse Lasse Lehis ja Tiiu Toots. Üldkoosolekule järgnenud juhatuse koosolekul valiti EML juhatuse esimeheks Lasse Lehis, teatas liit.

Lasse Lehis töötab Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsendina ja Riigikohtu halduskolleegiumi nõunikuna, tal on doktorikraad õigusteaduses. Lehis on välja andnud arvukalt maksualaseid publikatsioone: maksuseaduste kommentaare ja õpikuid, teaduslikke ja populaarteaduslikke artikleid.

Maksumaksjate liiduga on Lehis erinevates vormides koostööd teinud juba ligi kümme aastat: ajakirja MaksuMaksja toimetuskolleegiumis, uurimistööde konkursside hindamisel, lektorina koolitusel jne. Alates 2005. aastast oli Lasse Lehis EML nõukoja esimees.

Tiiu Toots tegutseb audiitorina ja on Tartus asuva OÜ Probil juhataja. Ta on tegelenud ka raamatupidamisalaste koolituste korraldamisega ja esinenud koolitustel lektorina. Toots auditeeris EML 2006. aasta majandusaasta aruannet.

Jüri Allikalt tegeleb Rakveres omanimelises õigusbüroos maksualase nõustamisega. Ta on varem olnud Vinni vallavanem ja vallavolikogu esimees, aastatel 1994-1995 töötas Allikalt Lääne-Viru Maksuameti direktorina.
Allikalt on EMLi juhatuse liige alates 2005. aastast.

Ivo Raudjärv töötab IMG Advokaadibüroo maksukonsultandina, varem osutas ta maksualast õigusabi omanimelises õigusbüroos. Raudjärv on osalenud mitmete oluliste maksuõiguse alaste publikatsioonide koostamises ja toimetamises ning tegutseb Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas koosseisuvälise õppejõuna. Ka Raudjärv on EMLi juhatuse liige alates 2005. aastast.

Erki Uustalu töötab rahandusministeeriumi nõunikuna, varem on ta töötanud Hollandis Leideni ülikooli rahvusvahelise maksuõiguse magistriprogrammi akadeemilise koordinaatorina ja Brüsselis Euroopa Komisjoni konkurentsipoliitika direktoraadis. Uustalu on spetsialiseerunud rahvusvahelisele ja Euroopa Liidu maksuõigusele, ta on töötanud õppejõuna Tartu Ülikoolis, Sisekaitseakadeemias ja Audentese Concordia Ülikoolis. Uustalu oli EMLi juhatuse liige aastatel 1999-2001 ja alates aastast 2005.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2012, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing