Sadu miljoneid laristanud riigikogu liikmed valiti maksumaksja vaenlaseks

14. veebruar 2007, 12:42

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas täna rahvusraamatukogus välja 2006. a maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli saajad.

2006. aasta maksumaksja vaenlaseks tunnistati Riigikogu liikmed 202 miljoni krooni jagamise eest isiklike eelistuste alusel. Nimetatud afäär riivas EML arvates kõigi ausate Eesti inimeste õiglustunnet. EML ei ole nõus sellega, et “poliitiline otsustamine” tähendab sellisel viisil raha jagamist. Riigieelarve menetlemiseks on olemas samamoodi kindlad põhimõtted, koostatakse arengukavasid, eelarvestrateegiaid, käivad pingsad läbirääkimised ministeeriumide vahel jne.

2006. aasta maksumaksja sõbraks valiti rahandusminister Aivar Sõerd.

Tiitliga soovis EML juhatus rõhutada muutusi rahandusministeeriumis võrreldes varasemate aegadega. Aivar Sõerd on olnud koostöövalmis ja arvestanud maksumaksjate ettepanekutega. Samuti kutsus minister EML esindaja osalema MTA peadirektori kandidaatide hindamise komisjoni, see on tähelepanu vääriv fakt Eesti osalusdemokraatia arengus. Tänu kogemustele MA peadirektorina ja trükikoja direktorina on ta ilmutanud maksuprobleemide vastu suurt huvi ja mitmel korral teinud julgeid ja iseseisvaid otsuseid, minnes mööda ametnike soovitustest. Tunnustust pälvis ka sisuline tegelemine ja erinevate lahenduste väljapakkumine probleemile, mis puudutab Eesti tulumaksusüsteemi vastavusse viimist Euroopa Liidu tulumaksu reguleerivate direktiividega 2009. aastaks.

Maksumaksja sõbra ja vaenlase konkurss on traditsiooniline ning toimus juba kaheksandat aastat. Kandidaate esitasid nii EML liikmed kui tavalised maksumaksjad, otsuse langetas EML juhatus kandidaatide tegude põhjal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2012, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing