Agnes Ojala • 26. juuni 2007 kell 10:27

Savisaar: Valdmann ei saaks kinnisvara kommunaalameti partneriteta osta

Vastates Tallinna linnavolikogu opositsioonifraktsioonide arupärimisele, kirjutas linnapea Edgar Savisaar, et linna kommunaalameti juht Ain Valdmann ei saakski ilma ameti partneriteta kinnisvara osta.

Linnapea vastuse Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmerile, Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinisaarele ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Maimu Bergile edastas viimase erakonna esindaja Jaak Juske.

"Tõenäoliselt oleks härra Valdmannil võimatu soetada uut kinnisvara, ilma et arendaja oleks mingil viisil seotud Kommunaalameti koostööpartneritega. Kommunaalameti poolt korraldatud riigihangetel on osalenud ja neid võitnud enamus Eesti suurematest ehitusfirmadest," kirjutas linnapea.

Probleemseks peaks linnapea otsustamist siis, kui Valdmann teeks ehitustellimuste otsused ainuisikuliselt. Kommunaalameti tegevuses aga on tema hinnangul subjektiivsete otsuste langetamise võimalus viidud miinimumini. Tööde tellimiseks viiakse läbi riigihanked ja üldjuhul on ainsaks kriteeriumiks võitja väljaselgitamisel madalaim hind.

Savisaare sõnul ei kavatse ta Valdmanni lahti lasta, kuna selleks puuduvad vajalikud tõendid. Samas ei pea linnapea vajalikuks erakorralise auditi korraldamist. "Linna sisekontrolöri teenistus viib antud küsimuses läbi sisejuurdlust. Erakorralise auditi algatamist ei pea ma otstarbekaks seetõttu, et Linnavolikogu revisjonikomisjon alustas Tallinna Kommunaalametis just revisjoni, uurimaks lepingute seaduspärasust ja täitmist. Arvan, et nad suudavad anda erapooletu ja professionaalse hinnangu," selgitas Savisaar.

Ain Valdmanniga seotud korruptsioonikahtlused tekkisid Äripäevas ja Eesti Ekspressis ilmunud artiklite tõttu.

Hetkel kuum