Mariliis Pinn • 12. september 2007 kell 11:58

Venemaa peaminister astus tagasi

Venemaa peaminister Mihhail Fradkov astus tagasi, vahendas Bloomberg Kremli pressiteenistust.

Fradkov esitas valitsuse tagasiastumispalve tänasel kohtumisel president Vladimir Putiniga.

Fradkov põhjendas sammu riigis lähenevate oluliste poliitiliste sündmustega ning sooviga jätta presidendile otsuste tegemisel täielik vabadus, sealhulgas kaadri valikul, vahendas RIA Novosti.

"Teil on õigus, meil tuleb kõigil koos mõelda kuidas kujundada võimu ja valitsemise struktuur nii, et see vastaks paremini valitsemiseelse perioodi vajadustele ning valmistaks riiki ette parlamendivalimiste ja 2008. a märtsi presidendivalimiste järgseks perioodiks," vastas Putin.

Putin võttis valitsuse tagasiastumispalve vastu ning tänas Fradkovi tehtud töö eest. President palus Fradkovil seni peaministri ametis jätkata kuni riigiduuma on heaks kiitnud uue valitsusjuhi kandidatuuri.

Täna kirjutas Vene meedia juba Kremli allikatele viidates, et Mihhail Fradkovi asemel võib valitsusjuhiks saada esimene asepeaminister Sergei Ivanov.

Suvest saadik on Vladimir Putinit avalikkuse ees rohkem nähtud Sergei Ivanovi seltsis kui koos esimese asepeaministri Dmitri Medvedeviga. Ekspertide hinnangul paistab Ivanov palju rohkem silma kui Medvedev ning mõjutab riiklike korporatsioonide ülesehitamise kaudu aktiivselt poliitikat.

"Kes iganes peaministri kandidaadiks nimetatakse on tõenäoliselt aastani 2016 Venemaa president," kommenteeris agentuurile Bloomberg Mosva investeerimispanga Renaissance Capital peastrateeg Roland Nash.

Hetkel kuum