Savisaar: ka aripaev.ee lugejad ei usalda poliituuringuid

Esmaspäeval viis aripaev.ee läbi küsitluse ja selle kohaselt ei usalda 60 protsenti vastanuist poliitiliste arvamusuuringute tulemusi, kirjutas Keskerakonna juht Edgar Savisaar vastukajaks veebiväljaandele.

"Neid, kes poliituuringutesse suhtuvad usaldusega on kõigest neljandik – 24 protsenti, kuna 16 protsenti ei oska võtta seisukohta nimetatud küsimuses. Ma ei tea, kas Äripäeva lugejad kahtlevad rohkem EMORi uuritud Keskerakonna numbrites või hoopis Reformierakonna omades, ausõna ei tea, kuid söandaksin arvata, et EMORi juhtidele need numbrid ei meeldi. Ega saagi, ütleb ju kolmveerand vastanuist, et EMOR teeb jama ja usaldada neid ei saa," kommenteeris Savisaar.

Ta lisas, et kirjutas esmaspäevases leheloos mitte süüdistava, vaid pigem arupäriva ja nõutu poliitikuna, kes soovis juba mõnda aega vaevanud teemale saada sama arutleva ja sisulise vastuse. "Sattudes aga ootamatult uuringufirmade ja mõnede poliitikute lausäkkrünnaku alla, tuleb vist tõdeda, et olen puudutanud neile väga valusat ja õrna teemat. Oleks nagu kogemata ja tahtmatult astunud täiskiilutud kaubanduskeskuses eesseisva poelise konnasilmale. Kui Karin Niinas pajatab mingist madaluse tasemest, siis IRL-i poliitik Lumi sekundeerib talle juttudega primitivismi tipust. Eks siis nende kahe arvates on kolm neljandikku, ehk need, kes poliituuringuid ei usalda, primitiivsed ja madalad kodanikud. Julge arvamus ega muud".

"Ilu on vaataja silmades, ütleb vanarahva tarkus. Kui osad nägid minu loos rünnakut, siis eks neil ole, mida kaitsta alias varjata. Parim kaitse on rünnak ja parim rünnak on sisutu lahmimine. Eriti oluliseks muutub lahmimine siis, kui midagi enda kaitseks öelda ei olegi. Jäädes aga samas viisaka suhtlemise veendunud pooldajaks, leian, et ka kõige ebamugavamatele küsimustele, just küsimustele, mitte aga rünnakutele, saab ja tuleb vastata sisuliselt, mitte aga mundriau emotsioonidest lähtuvalt," märgib Savisaar.

"Ning - the last, but not least - Postimehe artiklites, kus kirjeldatakse EMOR-i uuringuid pole sõnagagi mainitud, et tegu on ainult Eesti kodanikega, igast artikli lõigust ja lausest õhkub, et tegu on arvamusuuringutega, mis pretendeerivad elanikkonna, mitte aga kodanikkonna seisukohtadele. Nii näiteks apelleeritakse ühes Keskerakonna toetust kirjeldavas lõigus sõnaühendiga rahva toetus. Loodan väga, et Karin Niinas, kui on emotsioonidest üle saanud, nõustub minuga, et sõnade rahvas ja kodanikkond vahele võrdusmärgi panemine on meelevaldne ja lugejat eksitav," resümeerib poliitik.

Hetkel kuum