Igasse trenni oma spordijook

Pille Rõivas 24. oktoober 2007, 00:00

Trenniks ja selle järel. Joogis on mineraalaineid, etiketil pole kirjas, kui suures koguses. Süsivesikuid 100 ml/6 g, mida on piisavalt vähe. Harilikus mahlas on samas koguses 10 g ja viinamarjamahlas lausa 15 g süsivesikuid. Et taastada trennijärgne energiakulu, vajaks organism minimaalselt 40-50 g, aeroobika järel ca 50 g süsivesikuid, pärast kestvustreeningut veelgi rohkem. Teisisõnu peaks inimene suutma juua paar pudelit spordijooki, mis aga võib osutuda raskeks koguseliselt. Jook sobib peamiselt treeninguks, nii ei pea 100 ml toote süsivesikusisaldus olema liiga kõrge, sobiv on 5-6% lahus. Valmistatud Itaalias, ca 20 kr/0,5 l.

Trennijärgne taastusjook, sobib ka kestvusaladel. Etiketil on mineraalainete sisaldus, mis ei ole väga kõrge, kuid eeldame, et ka tavatoiduga katab inimene oma vajadusi. Süsivesikuid on piisavalt vähe, et taastuda näiteks 1,5tunnisest treeningust. Koostises on väidetavalt kookospähkliõli, kuid millegipärast ei loe seda välja energiasisalduse alt, kus rasvahulgaks on märgitud 0 g. Isostaril on koostis analoogne enamiku spordijookidega - suhkur, värvaine, vesi. Valmistatud Itaalias, ca 20 kr/0,5 l, müügil ka pulbrina.

Energiat taastav jook, mis sama klassi jookidega Powerade ja Gatorade võrreldes sisaldab enam süsivesikuid, mis on olulised treeningu järel energia taastamiseks. Sisaldab rohkem mineraalaineid ja vitamiine. Minimaalne kogus trennijärgses joogis peakski olema 50 g süsivesikuid. Arcticust saame aga 40 g. Teistest energiajookidest, näiteks Gatorade'ist, tuleb neid 30 g. Kestva paaritunnise pingutuse järel vajab organism juba 100 g süsivesikuid. Need joogid sobivad energia taastamiseks või treeninguks. Kindlasti ei peaks treeningul neid tarbima see, kes soovib vähendada kehakaalu. Valmistatud Eestis, ca 9 kr/0,5 l.

Rasvapõletust soodustav jook vahetult enne treeningut või trenni esimeses pooles. Kuulub samasse kategooriasse Fat Burneriga, ka koostis on sarnane. L-karnitiini on pudelis 1 g. Parema efekti saavutamiseks ja ka siis, kui kehakaal on suurem, vajaks organism kaks grammi l-karnitiini pudeli kohta (nagu Fat Burneri II kategoorias). Rasvapõletust soodustavaid jooke pole mõtet tarbida pärast trenni, sest ei taasta energiat, selleks sobib paremini kas mõni spordijook või tavamahl. Valmistatud Eestis, ca 9 kr/0,5 l.

Rasvapõletust soodustav Fat Burner (nagu ka Arctic Slim Line) sobib enne trenni või trenni esimeses pooles. Pudelis on põhivitamiinid, mida organism taastumisel vajab. Valikus on kolme tugevusastmega joogid vastavalt 1, 2 ja 3 g rasvapõletust soodustava l-karnitiiniga. Eri maitsed: sidrun, aroonia, roheline tee. Fat Burneri pluss on võimalus valida vastavalt kehakaalule eri toimeastmega jook. Optimaalne on pudel päevas. Valmistatud Eestis, 14-20 kr.

Energiat taastav jook, milles on madal süsivesikute sisaldus.

Sobib kasutamiseks eelkõige treeningu ajal - kuid seda inimestele, kelle eesmärk ei ole kaalu langetada.

Kehakaalu langetamise soovi korral oleks sobilik tarbida treeningu käigus vett.

Sisaldab nii vitamiine kui ka mineraalaineid, kuid seda piisavalt väikeses koguses. Valmistatud Saksamaal, 20 kr/0,5 l.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing