Mariliis Pinn • 2. detsember 2007 kell 22:00

Poodide tormiline kasv vajub longu

"Kasv on natuke väiksem võrreldes aastatagusega, aga kasv on olemas. Selver kasvab kiiremini kui turg," ütles A-Selver ASi juhataja Ain Taube.

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük ulatus oktoobris 4,7 miljardi kroonini, mis on püsivhindades 9% enam kui aasta tagasi samal ajal, teatas statistikaamet.

Kuigi toidukaupluste kasvutempo oli oktoobris eelnevatest kuudest veidi aeglasem, siis Taube kasvu peatumist ei näe. "Lähikuudel kasv küll aeglustab, kuid langust ei tule," arvas A-Selveri juhataja. Tema sõnul tuleb toidukaupade turu kasv sellest, et inimeste sissetulekud kasvavad ja nad eelistavad süüa kvaliteetsemat toitu, mis teatavasti on kallim. "Vaevalt, et inimesed on rohkem sööma hakanud," lisas ta.

Jõulude ajal loodab Selver rohkem müüa kui eelmisel aastal. "Kõik eeldused selleks on olemas. Oktoobris oli müük suurem ja miks peaks see detsembris teisti olema?" arvas Taube.

Eesti Tarbijateühistute Keskühistu juhataja Rein Sepa sõnul kasvas nende jaemüük 9%.

"Põhiline kasv oli tingitud suuremast müügiintensiivsusest. Eesti inimesed lihtsalt ostavad rohkem," selgitas ta.

Toidukaupade müügi kasvutempo ei olnud tänavu oktoobris võrreldes eelmise aasta sama ajaga tema sõnul oluliselt väiksem - püsivhindades 8%.

Sepa kinnitusel on ETK jõulumüügiks valmis, kauplused tühjaks ei tohiks jääda. "Detsembrikuu käibe kasv ei tule väiksem oktoobrikuisest," oli ta veendunud.

Hetkel kuum