Tarkvarafirma astub arvutimüüjate sekka

Olga Grigorjeva 04. detsember 2007, 00:00

Tehingu väärtus oli üle 200 000 krooni, sellega püüab firma ka teiste Balti riikide kliente haarata.

Teiste samalaadsete internetiportaalide omanikud kahtlevad, kas 25% Eesti ja Balti turu hõivamine on nii lihtne. "Olukord Eesti turul on küllaltki keeruline. Oma portaali tutvustamiseks kulub üsna suur hulk raha. Samas on Läti ja Leedu turul situatsioon veelgi raskem just reklaamihindu arvestades," rääkis osta.ee juhatuse liige Tomas R. Raist. Tema arvates seisneb kauplemine arvutite, nende osade ja tarkvaraga internetis just selles, et saaks hoida hinnad madalal, ox.ee ei panusta aga madalatele hindadele, vaid kvaliteedile, operatiivsusele ja paindlikule garantiitellimuste töötlemisele.

"Eestis ei ole ox.ee just kõige suurem pood, kuid ta konkureerib päris edukalt teiste tegijatega. Lätis ja Leedus on piisavalt analoogseid internetikauplusi, kellega on uustulnukal raske võistelda," lisas Rover Arvutisalong turundusdirektor Vladimir Leonov.

Menelon OÜ omanik Jevgeni Savitski on aga optimistlik. "Me otsustasime laiendada oma tarkvara müüki tavalise ja Softkey internetikaupluse vahendusel ning hakata tegelema meie jaoks uue valdkonna - arvutimüügiga. Edaspidine ox.ee lõimumine juba töötavate ja alles loodavate internetprojektidega annab jõulise tõuke ettevõtte arengule," seletas Savitski.

ox.ee tegevdirektor Andrei Tukin on ühinemise üle rõõmus. "Meie projekt väljus päris kiiresti kõrgele tasemele, kuid edaspidiseks arenguks vajasime suurema firma ressursse. Menelon OÜ jaoks oleks uue portaali loomine ja reklaam umbes viis korda kallim. Ka kaubamärgi tutvustamine võtaks omajagu aega," rääkis ta.

"Interneti kaudu võib tõepoolest osta just seda, mida sa otsid, mitte aga seda, mida pakuvad kauplused," seletas Turkin.

Internetioksjoni sbe.ee kommertsdirektori Maksim Koldijevi sõnul piiras konservatiivne mõtlemine varem internetikaubandust, kuid nüüd on arvutite, tarkvara ja arvutiosade müük internetis tema sõnul perspektiivne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing