4. detsember 2007 kell 22:00

Ära karda rünnakuid

Kui tuleb juttu võitlemisest, siis mõeldakse selle all tihti kahe isiku vahel tekkinud füüsilist agressiooni. Võitlemine on aga midagi enamat kui kellegi löömine või juustest kiskumine. See võib olla konflikt töö juures, otsus, mis tuleb vastu võtta, elust lahkunud lähedane sugulane … Need on olukorrad, kus meil tuleb võidelda ja leida lahendusi raskustega toimetulekuks. Võitlemine võib olla nii füüsiline kui ka vaimne tegevus. Igapäevaelus ongi enamasti tegemist vaimse võitlusega, harva on see füüsiline.

On hästi teada, et tegelemine selliste võitluskunstidega, nagu džuudo, karate, aikido ja teised, annab sulle oskused enda kaitsmiseks eluohtlikes olukordades. Aga kas neist võiks kasu olla ka äris? Vastus sellele küsimusele on "jah".

Võitluskunstid põhinevad kahe indiviidi koostööl, mille eesmärk on parandada oma oskusi. Põhimõte on kasutada oma partneri jõudu ja tugevust, jälgides tema liigutusi, kuid hoides samal ajal kontrolli omaenda keskpunkti ja iseendaga. Nii saab vastase tugevusest tema nõrkus. Selle asemel et reageerida, loome me tegevusi, mis on "sündinud vaikuses".

Äris võitlevad naised võrdselt meestega. Mehed on füüsilise jõu poolest tugevamad kui naised, kuid äris käib võitlus vaimsel tasandil ja musklitel pole siin tähtsust. Et olla edukas, peate te pidevalt jälgima neid põhjuseid, miks on edukas teie konkurent ja mitte teie. Nii nagu võitluskunstiski peab võitleja analüüsima, miks ta võitis või miks ta kaotas lahingu. Õppides vigadest või tehtud valikutest, suudad sa tulevikus võidelda paremini. Üks kaotatud võitlus ei ole veel kaotatud lahing.

Küllap on igaüks kogenud olukordi, kus keegi on meid solvanud. Kuidas sa sellele reageerisid? Tavaliselt inimesed solvavad vastu. Kuid miks? Sest solvang on tabanud neid otse südamesse ja nad magasid löögi hetke maha. Nad vastasid tegevusega, mida ei kontrollinud nende mõistus, vaid see oli viha tulemus. See tegi nad sama nõrgaks kui nende ründaja ja pole võimatu, et see lõppes füüsilise võitlusega. Viimases ei ole aga kunagi võitjaid, on ainult kaotajad.

Ja isegi kui õnnestuks füüsiline võitlus võita, siis tõeline võitlus on selleks hetkeks ikkagi juba ammu läbi.

Võitluskunstide tunnis harjutame teatud liikumisviise, mis on suunatud löögi vältimisele ja meie toomisele paremasse ja turvalisemasse positsiooni. Need oskused on vajalikud, et rakendada neid tehnikaid, mis võimaldavad saavutada täieliku kontrolli kogu olukorra üle. Hea võitleja suudab mängida olukordadega, mis on normaalsele inimesele eluohtlikud ja väga stressirohked. Kui teie meel on selge, fookustatud, viisakas, kannatlik, ja teie hoiak on positiivne, on teil olemas õige strateegia, mis aitab teha võiduka löögi või juhtida võidukat meeskonda.

Võitluskunstiga tuleb toime igaüks, sõltumata vanusest, pikkusest või soost. Et saada heaks võitlejaks, pead pidevalt harjutama. Kui oled harjunud vastu võtma rünnakuid, siis sa ei karda neid. Sa oled nii vaimselt kui ka füüsiliselt valmis võitlema. Nii et võitlus võib alata …

Autor: Bert van den Plas

Hetkel kuum