Raivo Sormunen • 13. detsember 2007 kell 22:00

Arco Vara langes 5%, vähe või palju?

Kisma Arco Vara tippjuhtkonna hulgas langetas eile kinnisvaraarendaja aktsia hinda Tallinna börsil 4,8 protsendi võrra.

Kui avaoksjoni käigus kukkus Arco Vara aktsia pisut enne kella kümmet korraks isegi 1,31 eurole (20,50 kroonile) ehk 11 protsendi võrra, nihkusid paari minutiga aktsia hinnanoteeringud 1,40 euro (21,91 krooni) juurde ja püsisid seal kuni kauplemispäeva lõpuni.

Kolmapäeva õhtul esitas Arco Vara juhatuse esimees Viljar Arakas tagasiastumispalve. Niisamuti astus nõukogu juhi kohalt tagasi ka Arco Vara üks suuromanikke Arti Arakas, kes jätkab nõukogu liikmena. Põhjuseks toodi vendade ja ülejäänud suuromanike erinevad nägemused ettevõtte strateegia suhtes.

Et firma sisemine käärimine tuuakse avalikkuse ette ning seda ei püüta ilustada ja lilledega varjata, on harukordne, samas investoreid silmas pidades aus käitumine.

Praeguse info kohaselt peaks uus juhtkond olema agressiivsem ning panustama julgemalt Balkanimaade ja Ukraina turule.

Seetõttu peaks investorid juhtide vahetusel küsima endalt hoopis seda, kas suuremad riskid on praeguses turuolukorras teretulnud?

Ühelt poolt saan aru, et omanikud nõuavad agressiivset arengut, kuid riskide tõusmisel peab ka oodatav suutäis rasvasem olema. Kas aga praeguses situatsioonis, kus kinnisvarakriis pole üksnes meie ja Läti, vaid ülemaailmne probleem, poleks paslik ajada konservatiivsemat joont? Segastel aegadel võib ka raha olla parim investeering. Tallinna börsil tervikuna eile kindlat suunda polnud. Tõusjaid-langejaid oli pea-aegu võrdselt.

Hetkel kuum