Nord Stream veendunud, et Rootsi kiidab gaasitoru heaks

07. jaanuar 2008, 14:58

Läänemere põhja Vene-Saksa gaasitoru
kavandav konsortsium Nord Stream on kindel, et saab Rootsi valitsuselt vajaliku
nõusoleku.

„Me ei näe mingit põhjust, miks Rootsi peaks projekti vastu olema,” ütles täna Stockholmis toimunud pressikonverentsil Nord Streami loataotluste protsessi eest vastutav Dirk von Ameln. „Oleme selles sedavõrd veendunud, et torudki on juba tellitud,” jätkas ta.

Von Amelni sõnul on Gotlandi saarest ida ning Bornholmi saarest põhja poolt mööduv marsruut võimalikest parim. „Oleme leidnud hea lahenduse, mis on vastuvõetav kõigile osapooltele,” vahendas Rootsi majandusuudiste portaal di.se.

Konsortsium, milles 51% kuulub Gazpromile ning ülejäänud osa Saksa ja Hollandi firmadele, taotleb Rootsilt ühtlasi luba teenindusplatvormi rajamiseks Gotlandi saare lähedale. Kuna need plaanid on pälvinud Rootsis teravat vastuseisu, otsib firma ka muid tehnilisi lahendusi, kuid pole neid seni leidnud, ütles von Ameln.

Torujuhtme ehitustööd peaksid algama 2009. aastal. Dirk von Ameln loodab Rootsi valitsuselt põhimõttelise vastuse saada lähemate kuude jooksul, kuid lõplik otsus võib viibida kuni 2009. a alguseni. Dirk von Amelni sõnul peab eitav vastus olema juriidiliselt väga hästi põhjendatud. Kuna Rootsi on õigusriik ja äraütlevaks vastuseks pole põhjust, siis on Nord Stream veendunud, et saab Rootsilt vajaliku jah-sõna kätte.

Hiljutine arvamusküsitlus näitas, et valdav osa Rootsi poliitikuist on torujuhtme rajamise vastu. Kardetakse, et see võib kahjustada kalavarusid, ohustada laevaliiklust ning kogu Läänemere merekeskkonda. Samuti tuntakse muret, et torujuhet võivad hakata turvama Venemaa sõjaväelased.

Plaani selleks puhuks, kui Rootsi loa andmisest keelduma peaks, Nord Streamil Dirk von Amelni sõnul ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2008, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing