Mariliis Pinn • 8. jaanuar 2008 kell 8:32

Juske: Tallinna eelarve jäi 171 miljoni krooniga miinusesse

Sotsiaaldemokraat Jaak Juske kirjutas oma blogis, et 2007. aastal jäi Tallinna linna eelarvesse planeeritud tuludest laekumata koguni 171 miljonit krooni.

"Linnavara müügiplaanist suudeti täita vaid 47,4 protsenti ja sedagi väga suure ponnistamisega. Vähendati ju aasta keskel linnavara müügiplaani koguni 150 miljoni krooni võrra. Seega ei suudetud isegi uuest eesmärgist poolt täita. Alanud aasta linnaeelarves on aga linnavara müüginumbrid taas lakke aetud. Kõige kehvemini laekusid välisrahastusest loodetud summad - vaid 19 protsenti. Tegelikult on masendav, et Tallinna suurune linn lootis eelmisel aastal saada Euroopa Liidu fondidest natuke üle 20 miljoni krooni ja sellest laekus vaid alla nelja miljoni krooni," kirjutas Juske.

Sotsiaaldemokraadi kirjatükist selgub, et Tallinna mullused maksulaekumised oli aga väga head. Eriti hästi kogunes eelarvesse kohalikke makse ja 171 miljoni kroonine miinus lapiti kinni kassaülejäägi arvelt. See puhverraha tekkis aga üle-eelmise eelarveaasta väga headest laekumistest.

"Sellest, et linn lõpetab 2007. aasta suure miinusega, oli juttu juba augustis. Siis lükkas linnavalitsus selle võimaluse tagasi ja esitas volikogule kinnitamiseks 2008. aasta selgelt ülepaisutatud eelarve eelnõu. Volikogu arutelude käigus suurendati eelarve mahtu veelgi. Nii julgen juba täna väita, et suure tõenäosusega jääb alanud aasta linnaeelarve tulude pool kokkuvõttes veelgi suuremasse miinusesse. Miinusesse, mis viib Tallinna finantsseisu juba ülitõsisesse kriisi. Ja kindlasti hakkab Savisaar rääkima, et pealinna pankrotis ei ole süüdi mitte Keskerakond, vaid rahvavaenulik vabariigi valitsus. Kuidas sa siis valimiste eel oma poliitika ebaõnnestumist tunnistada saad," lisas ta.

Hetkel kuum