Lang: praegu paistab auto püha, mida ei tohi puutuda

Agnes Ojala 15. jaanuar 2008, 13:49

Justiitsminister Rein Lang avaldas tänasel
kuritegevuse statistikat tutvustaval pressikonverentsil arvamust, et
roolijoodikutelt võiks karistuseks ka auto konfiskeerida.

„On mõtlemise koht, kuidas pidurdada seda kontingenti riigis, kes pärast üht karistust sõidavad endiselt purjus peaga edasi, kellele ükski karistus ei mõju,“ rääkis Lang.

Tema sõnul on üks võimalus seaduse rikkujatelt auto konfiskeerida. „Praegu paistab auto püha, mida ei tohi puutuda,“ märkis minister.

Ühtlasi kommenteeris minister eelnõu, mille kohaselt on plaanis muuta joobes juhtimine kuriteoks juba esmakordsel vahelejäämisel, kui juhi veres on alkoholi 1,5 promilli ja rohkem.

„Kui keegi läheb rooli 1,5% alkoholi veres, pole vaja arutada selle üle, kas see on esimest korda või peaks see olema väärtegu. See on kuritegu. Ei saa öelda, et inimene jõi ettevaatamatusest ära pudeli viina ja läks siis rooli,“ oli Lang kompromissitu.

Ministeeriumi asekantsler Martin Hirvoja oli sarnaselt ministri ja politseipeadirektor Raivo Aegiga joobes juhtide hulga kasvu pärast äärmiselt mures.

Mullu tabati joobes juhte liikluses 4835 korral, aasta varem oli tulemus 4150 juhtumit.

„Joobes juhtimiste arv kasvab. Kui börsil oleks niisugune kasv, oleksime üliõnnelikud, kuid see on ühiskond kõverpeeglis,“ sedastas Hirvoja.

Tema hinnangul võiks kindlasti ka Eestis karistusena kasutada auto konfiskeerimist. Näitena tõi Hirvoja välja, et vahendit kasutatakse pidevalt ka teistes riikides, näiteks Soomes ja Saksamaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2008, 13:49
Otsi:

Ava täpsem otsing