Kadrin Karner • 23. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Vallad ei taha maju põllule

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunikud Tarmo Pikner ja Raimond Jõearu ütlesid, et nende mäletamist mööda ei ole ükski Saare maakonna omavalitsus seni nende hinnangul sobimatule arendustegevusele sellisel moel kätt ette pannud, kirjutas Meie Maa.

Tartumaa Ülenurme valla ehitusnõunik Tiit Lukas ei näinud Muhu volikogu plaanis keelata arendustegevus miljööväärtusliku küla lähistel midagi erilist ja ütles, et Ülenurme vald on korduvalt põllu peale ehitamist oma otsustega piiranud.

Lukas ütles, et peamiselt on keeldutud detailplaneeringutest, kui plaanitav ehitus ei ole perspektiivikas. "Mingi suvalise põllu peale tahetakse ehitada üks tükike," rääkis ehitusnõunik ja lisas, et eramu ehitamiseks asulast eemale on vaja sinna kanalisatsioon ja teed teha, mis pole mõttekas.

Keeldumise põhjusena tuua miljööväärtuslikku ala lähedust või sellega kokkusobimatust ei ole Tiit Lukase sõnul probleem, kuna nende vallas on mitmeid miljööväärtuslikke alasid, selliseks võib osutuda ka väljakujunenud asustus. Ülenurme vald Tartu linna pideva laienemise vastu nende valla maadele ei ole. "Linn pressib peale, see on paratamatus," kommenteeris Lukas.

Rae vallavanem Raivo Uukkivi rääkis, et põllu peale kavandatava ehituse lubamisest on vald keeldunud kaks korda, millest üks kord on neid ka kohtusse kaevatud.

"Kohtuistungini pole veel jõutud, aga tahaks loota, et jääme peale," rääkis vallavanem juhtumist, kui detailplaneeringu kehtestamisest keelduti, ning lisas, et kevadel peaks asi lahenduseni jõudma.

Küsimuse peale Rae valla miljööväärtuslike paikade kohta nimetas Uukkivi, et neil on kivikalmeid, looduskaitseala, mõisad ning pääsupesad.

"Üldiselt püüame keelduda," ütles vallavanem sellistesse paikadesse ehitamise kohta ning lisas, et kui avaldatakse soovi miljööväärtuslike kohtade ligidale midagi luua, on alati võimalik kehtestada tingimused, mida tuleb täita. Näiteks toob ta objektide korrashoiu ja nendele juurdepääsu võimaldamise.

Uukkivi tõdes, et valglinnastumine on Rae valla territooriumil kohati probleemne ja arendajad peaks lisaks elamukvartalitele looma ka lasteaedu ja koole.

"Kes sellest aru ei saa, nende detailplaneeringuid me ei kehtesta," kommenteeris Uukkivi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt