Obamat võib tabada Kennedy saatus

Hille Tressum 12. veebruar 2008, 10:54

Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Doris
Lessingi sõnul on Hillary Clinton parem presidendikandidaat kui
Obama. Kauaaegse mustanahalise maailmameistri Bernard Hopkinsi
sõnul võib Barack Obamat võidu korral tabada sama saatus mis John F.
Kennedyt 1963. aastal, kirjutas SL Õhtuleht.

Rootis päevalehele Dagans Nyheterile andnud intervjuus arvas Lessing, et Clinton oleks parem presidendikanditaat kui Obama.

"Kaua ta vastu ei peaks, must mees presidendina. Nad tapaksid ta," sõnas Lessing, lisades, et tema arvates oleks parem, kui USA presidendiks kandideeriks New Yorgi senaator Hillary Clinton, asepresidendiks aga Barack Obama.

"Hillary on väga terane naine. Oleks ehk rahulikum, kui võidaks tema, mitte Obama," sõnas kirjanik.

Ka kauaaegne maailmameister poksis Bernard Hopkins avaldas Inglise ajalehes Independent kartust, et Barack Obama mõrvatakse valimisvõidu korral juba esimese kuu või kahe jooksul pärast presidendiks saamist.

"Ma arvan, et Ameerika ei ole veel valmis afroameeriklase asumiseks Valgesse Majja. Kui ta peaks eelvalimistelt valimistele pääsema, siis ei lasta tal võita. Kui ta peaks siiski võitma, siis lühikeseks ajaks, võib-olla kuuks või kaheks. Tema elu on ohus. Inimesed võivad rääkida, et aeg muudatusteks on käes, kuid muudatuste saabumisel ei ole Ameerika nendeks valmis," ütles Hopkins.

Ajakirjandus on Barack Obamat korduvalt võrrelnud karismaatilise USA presidendi John F. Kennedyga. Paraku meenub selle võrdluse juures kohe ka kurb tõsiasi, et John F. Kennedy mõrvati 22. novembril 1963 Dallases.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing