Klubi Tartu Maraton vabandas maaomaniku ees

13. veebruar 2008, 14:20

Täna käis MTÜ Klubi Tartu Maratoni juhatuse
esimees Indrek Kelk tutvumas Uno Kiisholtsi maal toimunud rajatöödega,
vabandades tehtud kahju eest ning vastavalt kokkuleppele on ta valmis kahju
hüvitama.

„Vabandame tehtud kahju eest ja oleme vastavalt kokkuleppele valmis kahju hüvitama” lausus Kelk. Tema sõnul ei ole siiski kõnealuses kohas rada laiendatud ja seda ei plaanita ka mujal teha. Tegemist oli raja ääre tasandamisega, et hoida trassi pind horisontaalsena, teatas klubi.

Tema sõnul kummitab korraldajaid pidevalt probleem, et mets kipub maratoniraja oma valdusse haarama ja surub külgedelt peale. Ilma regulaarsete hooldetöödeta muutuks võistluste läbiviimine keeruliseks ja spordisõpradele äärmiselt ebamugavaks.

Trassi tasandamiseks kasutavad Klubi Tartu Maratoni rajameistrid spetsiaalselt kännufreesi, mis on üks loodussõbralikum võimalik lahendus. Masina tööpõhimõte on rajaäärsete kändude ja oksaräga hakkimine peenikesteks laastudeks, mis tagab puidu kiire lagunemise ning taas viljakaks mullaks muutumise. Kännufrees töötleb ainult maapinna pealmiseid kihte jättes kõik sügavamal asuvad juured puutumata.

Klubi Tartu Maraton kinnitab, et igasuguste tööde puhul, mis muudavad raja laiust, kõrgust või muudavad raja lähiümbrust, konsulteeritakse alati maaomanikega. Ilma valdaja nõusolekuta töid ei teostata.

Uno Kiisholtsi maa puhul on jäädud 1983 aastal maha märgitud trassi piiridesse, millel on rajahooldust ja võistlusi teostatud juba ligi 25 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2008, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing