Kaitsja ei ilmunud põhjuseta Jaak Kiikeri kriminaalasja kohtuistungile

Mariliis Pinn 19. veebruar 2008, 12:56

Tartu maakohus informeerib Eesti
Advokatuuri juhatust vandeadvokaat Kalev Bachmanni mõjuva põhjuseta
mitteilmumisest tänaseks planeeritud Jaak Kiikeri kriminaalasja
kohtuistungile.

Jaak Kiikeri kriminaalasjas toimus viimane kohtuistung eile, 18. veebruaril ning kohtuistungid olid kõigi menetlusosalistega kooskõlastades määratud ka tänaseks ja homseks, teatas kohus. Täna hommikul esitas kaitsja aga taotluse nii tänase kui homse kohtuistungi edasilükkamiseks. Kaitsja põhjendas edasilükkamisi vajadusega viibida täna kell 14 teisel kohtuistungil Tallinna ringkonnakohtus ja viibida homme advokatuuri liikmete koolitusel. Samas on Eesti Advokatuuri kodulehelt www.advokatuur.ee loetav, et 20. veebruaril toimuma pidanud advokatuuri liikmetele mõeldud koolitus toimub 21. mail.

Kriminaalmenetluse koodeks sätestab, et kaitsja mõjuva põhjuseta mitteilmumisest teatab kohus Eesti Advokatuuri juhatusele.

Järgmised kohtuistungid Jaak Kiikeri kriminaalasjas on määratud 27. ja 28. veebruarile.

Endist pankrotistunud ERA Panga juhatuse esimeest Jaak Kiikerit süüdistatakse ametiseisundi tahtlikus ärakasutamises ning sellega suure varalise kahju ja olulise kahju ettevõtte seadusega kaitstud õigustele ja huvidele põhjustamises ning maksuhaldurile seaduses sätestatud deklaratsiooni esitamata jätmises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2008, 12:56
Otsi:

Ava täpsem otsing