Eesti peaks käivitama elektriautode tootmise

26. veebruar 2008, 13:19

Missuguse majandusharu arengusse võiks
eestlased ise investeerida? Erinevaid aspekte kaaludes arvan, et Eesti võiks ise
hakata kokku panema elektriautosid ja teisi akudel töötavaid elektrilisi
transpordivahendeid.

Mitte nii eksklusiivseid, mida Tesla Motors teeb, vaid rahulikke, kvaliteetseid ja praktilisi, nagu näiteks see inglaste piimaauto, mis loomulikult põhineb vanemal tehnoloogial ning mille muudab praktiliseks vajadus pidevalt peatuda.
Selle ettepaneku üheks põhjenduseks on Eesti head võimalused kasutada tuuleenergiat. Loe: Tuuleenergia kasutamine nõuab teisitimõtlemist

Meil on võimalik suur osa transpordisektorist üles ehitada sisuliselt emissioonivabana - kasutame tuuleenergia tippaegu transpordivahendite akude laadimiseks.

Kuivõrd tuuleenergia põhiprobleemiks on vajadus seda akumuleerida, siis me ei akumuleeri seda mitte spetsiaalsetesse süsteemidesse, mis tõstavad tunduvalt energia hinda, vaid autode akudesse, mida on niikuinii vaja laadida - kui transpordisektor sellel põhineks.

Eestis on kokku pandud vormelautosid, busse ja ekskavaatoreid. Kõik on olnud võimalik. Ka teadlased on meil olemas, kes teavad trende ja oskavad soovitada, missugused energiaallikad on kõige optimaalsemad (akud, suruõhk…).

Ise kompetentsi kokku pannes ja üles ehitades saaksime muutuda sarnasteks näiteks hispaanlastega, kes mitte ei tooda tuuleturbiine oma kodumaal, vaid avasid tehase ka USAs. Alustada võiks kindlatest mudelitest koostöös välismaise autotootjaga. Koostöös tanklakettidega oleks vajalik üles ehitada kiirlaadimis- või akuvahetusjaamad. Olles omandanud vajalikud kogemused muutuks selline tootmine üheks Eesti peamiseks ekspordiartikliks. Kas Eestis leidub investoreid, kes sellisele väljakutsele vastaksid?

Artikkel ilmus Erik Puura keskkonnablogis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2008, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing